Kolejne udane wyjazdowe spotkanie. Koszykarze MCKiS Jaworzno pokonali ekipę KK Polonia Bytom 83:72.

W sobotę, 13 stycznia, podopieczni trenera Przemysława Bilińskiego pokazali prawdziwą klasę, a zawodnicy potwierdzili bardzo dobrą dyspozycję. Prawidłowo funkcjonowały wszystkie elementy gry naszego zespołu, który pierwszą kwartę zakończył siedmiopunktową przewagą (28:21).

W drugiej odsłonie spotkania tempo meczu zdecydowanie spadło, a obie ekipy nie mogły odnaleźć właściwego rytmu gry. Przestrzelone rzuty i straty przełożyły się na niski wynik tej kwarty (12:10), ale to i tak “Sokoły” schodziły z parkietu na przerwę z dziewięciopunktową przewagą.

W szatni gospodarze musieli wysłuchać cierpkich słów swojego trenera, bo po wyjściu na boisko ruszyli do ataku i poprawili skuteczność. Jednak “Sokoły” zaliczyły kilka celnych trafień “za trzy”, co pozwoliło im zakończyć tę kwartę 26:24. Czwarta partia meczu także była bardziej wyrównana, ale jaworznianie kontrolowali sytuację na parkiecie, choć bytomianie parę razy “postraszyli” dobrymi zagraniami. Ostatnia część spotkania zakończyła się wynikiem 17:17, a cały mecz zwycięstwem MCKiS-u 83:72.

Tym razem wśród jaworznian najlepszy okazał się Przemysław Gworek, zdobywając dla drużyny 16 punktów. Bardzo dobre zawody rozegrali również Dawid Weiss (15 pkt.) oraz Radosław Lemański (13 pkt.). Po siedemnastu kolejkach nasza drużyna zgromadziła 29 pkt.

W chwili, kiedy oddawaliśmy nasz tygodnik do druku, koszykarze MCKiS-u grali na wyjeździe z szóstą drużyną tabeli – KS Pogoń Ruda Śląska. Natomiast w sobotę, 20 stycznia, podopiecznych trenera Przemysława Bilińskiego czeka trudne zadanie, czyli pojedynek z wiceliderem rozgrywek AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice. MCKiS w tym spotkaniu będzie chciał zrewanżować się za październikową porażkę przed własną publicznością. Początek spotkania o godz. 18.00 w hali AWF-u przy ul. Mikołowskiej.

Tekst: Karolina Szyszko