Wiosną końcem ubiegłego wieku zakwitły pierwsze polskie pola nadziei. Inicjatywa, która swój początek miała w Wielkiej Brytanii, dość szybko rozprzestrzeniła się na cała Polskę. Koncepcja pól nadziei jest prosta. Każdego roku w październiku sadzone są żonkile, a wiosną, gdy zakwitają odbywa się akcja mająca na celu pozyskiwanie funduszy na statutową działalność hospicjów.

Przy Klubie MCKiS “Niko” przy współpracy z Hospicjum Homo Homini im. św. Brata Alberta w Jaworznie również powstało pole nadziei, które w listopadzie 2018 roku zostało obsadzone cebulkami żonkili przez przedszkolaki i uczniów tutejszych placówek oświatowych,

W ramach propagowania idei opieki hospicyjnej w kwietniu br. został ogłoszony konkurs artystyczny Żonkil znaczy nadzieja, który właśnie dziś (25 kwietnia) miał swoje rozstrzygnięcie.

W konkursie wzięło udział 37 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Z uwagi na fakt, że nie została zgłoszona żadna praca w kategorii klas VII – VIII, przy jednoczesnym zainteresowaniu tematem dzieci przedszkolnych utworzono dodatkową kategorię przedszkolaków.

Warto podkreślić, że jednym z kryteriów oceny prac była te ich trwałość, ponieważ zostaną one umieszczone przed Klubem “Niko” na polu nadziei (regulamin; zasady uczestnictwa)

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 2 czerwca 2019 r. podczas III Byka Byczyńskiego na rynku w dzielnicy Byczyna.

Zapraszamy.

Poniżej lista laureatów, którym gorąco gratulujemy.

Kategoria Dzieci przedszkolne

I miejsce Nikola Banasik PM nr 18
II miejsce Zuzanna Żurek PM 1nr 8
III miejsce Alicja Drab PM nr 7

Kategoria Klasy I – III

I miejsce Karol Ocieczek SP nr 20
II miejsce Rozalia Wieczorek
III miejsce Maja Mierzejewska SP nr 20

Kategoria Klasy IV – VI

wyróżnienia: Igor Kras, Liwia Salamon i Oskar Zieliński SP nr 8

Kategoria Dorośli

I miejsce Urszula Głąb
II miejsce Małgorzata Dudek
III miejsce Irena Ślusarczyk

Zobacz także: