Tego nie można przegapić! W sobotę, 20 lipca znów bawić się będziemy podczas święta miasta. Wystąpią gwiazdy: Ørganek, Kamil Bednarek i Tymon Tymański. Koncerty odbędą się na stadionie Azotanii (ul. Moniuszki 95).

Pierwszy koncert rozpocznie się o godzinie 17. Właśnie wtedy na scenie stanie Ørganek. O 18.30 rozpocznie się występ Tymona Tymańskiego, który w Jaworznie zaprezentuje projekt Tymański/Ciechowski, w którym sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne kompozycje, bazujące na twórczości tczewskiego artysty. Kamil Bednarek na scenę wejdzie o 20.30.

Dni Jaworzna REAKTYWACJA zapowiadają się inspirująco, z dużą dawką dobrego grania. Na imprezie zabrzmią dźwięki reagge, alternatywnego rocka, a dodatkowo odbędziemy sentymentalną podróż w świat Republiki i wybitnych tekstów Grzegorza Ciechowskiego – zapowiadają organizatorzy z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

W tym roku wyjątkowo świętujemy Dni Jaworzna na raty. Za nami czerwcowe koncerty, podczas których zagrali The Dumplings, Grzegorz Hyży oraz Gromee. Impreza była niezwykle udana. Gwiazdy porwały publiczność. Przed sceną śpiewano i tańczono, a wspólna zabawa trwała aż do północy. Niestety, koncerty zaplanowane na kolejny dzień, czyli 16 czerwca, trzeba było odwołać. Tuż przed rozpoczęciem imprezy, kiedy trwały już próby artystów, nad miastem przeszła bardzo silna burza. Ze względów bezpieczeństwa występy muzyków trzeba było odwołać.

Mimo zabezpieczeń, przy tak silnym deszczu i gradzie, nie udało się uchronić sprzętu przed zalaniem. Ponowne włączenie sprzętu mogło spowodować porażenie prądem – tłumaczył Łukasz Nowakowski z firmy, która zajmowała się obsługą techniczną imprezy.

Tekst: GD

Zobacz także: