Niemal cała krajowa czołówka (ponad 200 zawodniczek i zawodników z 22 najlepszych krajowych klubów) zjechała w ubiegły weekend 16-18 marca do Cieszyna, gdzie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Rękę. Organizatorem mistrzostw byli Federacja Armwrestling Polska oraz miasto Cieszyn. Uczestnicy zgodnie podkreślali doskonałą organizację mistrzostw oraz znakomite warunki.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, tym bardziej, iż impreza była eliminacją do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu, zaś do kadry narodowej kwalifikowali się tylko finaliści mistrzostw. Spory sukces odnieśli zawodnicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, którzy z zawodów przywieźli prawdziwy worek trofeów zdobywając łącznie 29 medali. Na ten dorobek przypadło 13 złotych 12 srebrnych i 4 brązowe krążki. Dało im to w efekcie drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii seniorów oraz trzecie w klasyfikacji łącznej.

Swoją dominację na lewą rękę w kraju w kategorii 100 kg potwierdził Lucjan Fudała, który tym samym po raz czternasty został Mistrzem Polski. Trzy złote krążki zawisły na piersi najbardziej utytułowanego zawodnika i trenera MCKiS Mariusza Grochowskiego, który do złota w kategorii do 110 kg na prawą rękę wśród seniorów dołożył takie same krążki na prawą i lewą rękę wśród masterów w kategorii 100 kg oraz Artura Krupy najlepszego na obie ręce wśród juniorów w kategorii do 75 kg oraz zwycięzcy na prawą w tej samej kategorii wśród seniorów.

Na najwyższym stopniu podium stanęli również: Łukasz Kopyść złoto na lewa rękę w kategorii 65 kg juniorzy, Wojciech Hypsior +85 kg juniorzy, bezkonkurencyjny na lewą rękę w kategorii 90 kg Tomasz Szewczyk, najlepszy w kategorii 110 kg na lewą rękę Natan Kajdas oraz Radek Kwietniewski najlepszy w kategorii 75 kg wśród niepełnosprawnych na obie ręce. Srebrne medale wywalczyli: Anna Przybysz druga w kategorii 55 kg na obie ręce zarówno wśród juniorek jak i seniorek, Łukasz Kopyść srebro 65 kg na prawą rękę wśród juniorów, Artur Krupa drugi na lewą rękę wśród seniorów w kategorii 75 kg, Łukasz Kosobudzki drugi w kategorii+90 kg junior na obie ręce, Marcin Molenda drugi w kategorii 100 kg na obie ręce, Natan Kajdas wicemistrz kraju na prawą rękę 110 kg oraz najbardziej utytułowany jaworznicki armwrestler Mariusz Grochowski drugi na lewą rękę wśród seniorów w kategorii 110 kg. Brązowe krążki dołożyli Wojtek Hypsior trzeci na prawą rękę +85 kg junior na prawą rękę, Tomek Szewczyk trzeci na prawą rękę wśród seniorów 90 kg, Damian Kusnierczyk trzeci na prawą rękę w seniorskiej kategorii 65 kg i Paweł Pacut brązowy medalista seniorskiej kategorii 110 kg na prawą rękę. Jaworznianie zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej wśród seniorów. Do triumfatorów “drużynówki” orawskich “Niedźwiedzi” wśród seniorów “gladiatorom Grochowskiego” zaledwie 9 “małych punktów”.