Dwaj jaworznianie Artur Krupa oraz Tomasz Durda – trenujący na co dzień pod okiem trenera Mariusza Grochowskiego w klubie MCKiS Tytan Jaworzno – w ubiegły weekend wzięli udział w 27 turnieju IFA Armwrestling World Cup Senec Hand 2020, który odbył się na Słowacji.

Artur Krupa – dwukrotny mistrz Polski z ubiegłego roku – zdobył złote medale na lewą i prawą rękę w kategorii senior 78 kg. Z kolei Tomasz Durda wrócił ze Słowacji z brązowym medalem za 3 miejsce na prawą rękę w kategorii senior 95 kg. Arturowi, jak sam twierdzi, podczas izolacji, najbardziej doskwierał  brak możliwości sparowania, ale postanowił, właściwie w ostatniej chwili, że wybierze się na Senec Hand, ponieważ czuł się mocny i w dobrej formie.

W finale obawiał się greckiego armwrestlera Dimitrisa Filikidisa, który pokonał Artura podczas prestiżowego Złotego Tura. Tym razem górą był jaworznianin, który pokonał po zaciętej walce swego utytułowanego rywala na lewą rękę. Z kolei jak sam przyznaje, na prawą czuł pełną kontrolę w każdej pozycji przy stole. Nasz czempion mówi, że atmosfera podczas imprezy była świetna, pomimo trwającej globalnie pandemii Covid-19. Turniej w maskach to bez wątpienia niezapomniane wydarzenie, a zwłaszcza, gdy przywozi się dwa złote medale i jeden brązowy.