Drugoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu nie zamierzają zwalniać tempa. W meczach 10 i 11 kolejki jaworznianie stracili zaledwie seta i wciąż pozostają niepokonanym zespołem w rozgrywkach drugiej ligi grupy czwartej. Na drugie miejsce w ligowej tabeli przesunął się zespół Karpat z Krosna.
W dziesiątej serii spotkań, która rozegrana została w sobotę 3 grudnia siatkarze MCKiS wygrali przed własną publicznością z drużyną AKS V LO Rzeszów 3 – 0. Inny niż zwycięstwo za trzy punkty naszej drużyny wynik w tym spotkaniu byłby bez wątpienia dużą niespodzianką bowiem rzeszowianie okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli mając na swoim koncie zaledwie trzy punkty.
W sobotę 10 grudnia nasza drużyna w Jastrzębiu poradziła sobie z młodymi siatkarzami Akademii Talentów wygrywając 3 – 1. Gospodarze lepsi byli tylko w drugim secie sobotniego starcia, w pozostałych trzech odsłonach lider z Jaworzna pokazał moc i odniósł zasłużone zwycięstwo.
Przed podopiecznym Tomasza Wątorka ostatni mecz w tym roku. Jaworznianie rozpoczną w Rybniku rundę rewanżową fazy zasadniczej, a mecz z miejscowym TS Volley rozegrany zostanie w sobotę 17 grudnia. W pierwszej kolejce ligowych zmagań nasi siatkarze wygrali z rybniczanami na własnym boisku 3 – 2.

03.12.2022 r.
MCKiS Jaworzno – AKS V LO Rzeszów 3 – 0 ( 25 – 19, 25 – 11, 25 – 22 )

10.12.2022 r.
AT Jastrzębski Węgiel – MCKiS Jaworzno 1 – 3 ( 12 – 25, 25 – 23, 23 – 25, 13 – 25 )