14 medali, w tym 6 złotych, 1 srebrny i 7 brązowych wywalczyli jaworzniccy siłacze z klubu MCKiS Tytan Jaworzno na mistrzostwach Europy w siłowaniu na rękę. Odbyły się one w Finlandii w dniach 17-21 maja.

Po dwa tytuły mistrzów Europy zdobyli Mariusz Grochowski, Julia Tarasek i Radosław Kwietniewski. Pan Mariusz wygrał na prawą i lewą rękę w kategorii masters 105 kg. Julia zwyciężyła, też na obie ręce, w kat. junior 18 +80 kg. Została także brązową medalistką na prawą rękę w kat. senior +80 kg. Z kolei Radosław Kwietniewski został podwójnym mistrzem Europy, na rękę prawą i lewą w kategorii niepełnosprawnych 80 kg. Srebrny medal na lewą rękę w kategorii senior 105 kg zdobył Adrian Zgórzyński.

Po dwa brązowe medale wywalczyli na obie ręce Bożena Cichopek, Adam Kukuła i Artur Krupa. Bożena Cichopek zdobyła medale w kategorii grandmasters 70 kg, Adam Kukuła w kategorii junior 18 +95 kg, a Artur Krupa kategorii senior 78 kg.

Zawody odbywały się w miejscowości Laukaa i startowało w nich 350 zawodników z całej Europy. Polskę reprezentowało 35 zawodników, w tym 9 z naszego klubu.