Miło nam poinformować o bieżących świetnych wynikach zawodników naszej sekcji szachowej, którzy świetnie prezentowali się w ostatnich swoich występach tak indywidualnych, jak i drużynowych. Treningi i przygotowania przełożyły się na ich spore sukcesy, które odnieśli nasi szachiści tak w rozgrywkach juniorskich, jak i seniorach.
Z pewnością możemy być bardzo zadowoleni z wyników oraz formy prezentowanej przez naszych zawodników, którzy prezentują cały czas doskonałą formę.

Poniżej ostatnie osiągnięcia szachistów MCKiS Jaworzno:

Jolanta Guzik – była najpierw bezkonkurencyjna i zajęła pierwsze miejsce, zdobywając indywidualnie tytuł Mistrzyni Śląska Seniorów w Szachach Błyskawicznych Kobiet – zawody odbyły się w Chorzowie (Stadion Śląski – 5.03.2023 r.), a następnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Szachach Klasycznych Kobiet podczas Mistrzostw Polski Amatorów w Szachach Klasycznych (Zakopane – 14-23.04.2023r). Dodatkowo w zmaganiach seniorskich w Chorzowie startowali także z naszego klubu: Kazimierz Zowada, Dariusz Olej, Rafał Król i Igor Musiał.

Igor Musiał – podczas Indywidualnych Mistrzostw Śląska Juniorów w Szachach Szybkich w Chorzowie (Stadion Śląski – 4.03.2023 r.) zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł Mistrza Śląska w kategorii do lat 16. Jakub Orzechowski – w tych samych zawodach w Chorzowie zajął wysokie dziewiąte miejsce w klasyfikacji juniorów do lat 18.

Bartosz Musiał – najpierw zwyciężył w VII Turnieju Szachowym o Puchar Hotelu Szafran w Czeladzi w grupie C i D do lat 9 i 12 (Czeladź, 1-2.05.2023 r.), następnie także odniósł pewne zwycięstwo w Małej Olimpiadzie Szachowej w kategorii wiekowej do lat 12, która odbyła się w Chorzowie (7.05.2023 r.).
Franciszek Pocztowski – na tych samych zawodach w Chorzowie stanął na najniższym stopniu podium i zdobył trzecie miejsce w kategorii wiekowej do lat 10.

Jacek Stachańczyk – zdobył srebrny medal i został Drużynowym Wicemistrzem Europy w Szachach Klasycznych Osób Słabowidzących i Niewidomych, które odbyły się we Włoszech (Genua, 20 – 29.04.2023 r.). Polska Reprezentacja wystąpiła w składzie: Jacek Stachańczyk, Marcin Tazbir, Piotr Dukaczewski, Ryszard Suder, Andrzej Migala oraz Michał Wolański i musiał uznać wyższość jedynie szachistów z Serbii.

Bardzo cieszą świetne wyniki naszych tak młodych, jak i bardziej doświadczonych zawodników, którzy oprócz medali i nagród zdobywają cały czas bezcenne doświadczenie na szachownicach tak w kraju, jak i za granicą.
Z pewnością razem z naszymi reprezentantami jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z osiągniętych sukcesów i na pewno będziemy na bieżąco informować o dalszych występach oraz osiągnięciach szachistów MCKiS Jaworzno. Warto dodać, że w ramach zajęć sekcji MCKiS organizuje też zajęcia dla najmłodszych adeptów szachów w naszym mieście, na które serdecznie zapraszamy być może przyszłych arcymistrzów i mistrzów tej królewskiej dyscypliny.