Następny konkurs został rozstrzygnięty, nie przerywając pasma sukcesów z zakresu ceramiki. I tym razem prace naszych miłośników lepienia, uczęszczających na zajęcia ceramiczne online prowadzone przez instruktorkę ceramiki Małgorzatę Wosik z Klubu Kasztan, zostały zauważone.

To była już XIII edycja konkursu rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego, organizowanego przez Centrum Kultury “Browar B.” we Włocławku oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Konkurs jak co roku podzielony został na dwa etapy zgłoszeń: prace wykonywane na miejscu i prace nadesłane. W tym drugim etapie braliśmy udział my, a w sumie z całej Polski zostało nadesłanych 64 prace. Laureatką III miejsca jest Katarzyna Ślęzak. Honorowe wyróżnienia zdobyły: Julia Solarz i Zuzanna Mirka. Pozostałe osoby biorące udział w wystawie pokonkursowej: Antonina Krzywosz oraz Małgorzata Niemczyk. Nagrodzonym, wyróżnionym i biorącym udział w konkursie gratulujemy. Prócz sukcesu liczą się przede wszystkim WASZE chęć do lepienia i pomysły. Bez WAS te przedsięwzięcia nie byłyby możliwe.

Serdeczne podziękowania dla pana Andrzeja Jarka i jego firmy TECH-SERWIS, który umożliwił nam dostarczenie prac na konkurs.