Do działających w Jaworznie przedsiębiorców dołącza nowy inwestor. W marcu tego roku gmina, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, sprzedała kolejną działkę w Strefie Przemysłowej II. Nabywcą terenu o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych przy ul. Lema jest firma Krantrak-Hiab Śląsk.

Przedsiębiorstwo jest autoryzowanym przedstawicielem skandynawskiego koncernu Cargotec. Zajmuje się sprzedażą i serwisem urządzeń montowanych na podwoziach samochodów ciężarowych służących do ich rozładunku i załadunku. To urządzenia m.in. takich marek jak HIAB, Jonsered, Loglift, Multilift, Zepro, Moffet, Sunfab.

Piotr Płonka, właściciel Krantrak-Hiab Śląsk wskazał, że jego firma serwisuje między innymi żurawie hydrauliczne, żurawie leśne, hakowce i bramowce, a także podesty załadunkowe. Świadczy usługi zarówno dla klientów z naszego województwa, jak i z Małopolski. – Lokalizacja w Jaworznie jest dla nas bardzo korzystna. W nowej siedzibie oprócz usług serwisowych zaoferujemy profesjonalny montaż urządzeń przeładunkowych na podwoziach samochodów – zapewnił.

Hala produkcyjno-usługowa nowego jaworznickiego inwestora będzie mieć ok. 1 tys. m kw. Budynek zostanie zaopatrzony w urządzenia odzyskujące deszczówkę i wykorzystujące energię słoneczną. Powstanie też duży plac manewrowy do testów pojazdów samowyładowczych.

Przetarg na zakup działki przy ul. Lema miał swój finał 8 marca. – Miło mi powitać w Jaworznie nowego inwestora, który wybuduje u nas zakład produkcyjny wraz z nową siedzibą firmy – podkreślił Paweł Silbert, prezydent Jaworzna. – Współpracujemy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną nie tylko w zakresie projektów o strategicznym znaczeniu dla regionu i kraju, do których zalicza się lokalizacja fabryki Izery i utworzenie dużego obszaru inwestycyjnego w naszym mieście. Równie ważne jest dla nas stworzenie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dobrych warunków dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw działających w różnorodnych branżach – zaznaczył. Prezydent naszego miasta zapowiedział też, że gmina ma w zanadrzu kolejne optymalne pod względem lokalizacji, wielkości i dostępu do sieci działki o przeznaczeniu produkcyjno-usługowym, które będzie przy wsparciu KSSE proponować inwestorom.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Nowa firma lokująca się w Jaworznie zajmuje się sprzedażą i serwisem urządzeń montowanych na podwoziach samochodów ciężarowych | fot. archiwum Krantrak-Hiab Śląsk