W zaległym meczu 19. kolejki pierwszoligowych zmagań, siatkarze MCKiS Jaworzno przegrali w Nysie z miejscową Stalą 0:3. Faworyzowany zespół gospodarzy nawet przez chwilę nie miał problemów z odniesieniem pewnego zwycięstwa nad podopiecznymi Łozińskiego. W drugim zaległym spotkaniu rozgrywanym w środę (13 lutego) Ślepsk Suwałki pokonał beniaminka z Kluczborka 3:0.

Tylko dwa punkty wywalczone w czterech ostatnich meczach zepchnęły MCKiS Jaworzno na 9. pozycję w tabeli i zmniejszyły przewagę naszego zespołu nad „strefa spadkową” do zaledwie trzech oczek! Jednocześnie cały czas w zasięgu jaworznian pozostaje pierwsza ósemka, dająca szansę na walkę o awans do PlusLigi. To oznacza, że w trzech ostatnich meczach sezonu nasi reprezentanci muszą wznieść się na wyżyny umiejętności i powalczyć o każdy punkt!

Szansę na poprawę swoich notowań nasz zespół będzie miał już w najbliższą sobotę – 16 lutego – kiedy to we własnej hali podejmować będzie drużynę wrocławskiej Gwardii. W pierwszym meczu obu zespołów, rozegranym 1 grudnia ubiegłego roku we Wrocławiu, jaworznianie zwyciężyli 3:1 i taki wynik sobotniej konfrontacji na pewno wzięliby w ciemno. Ale o powtórzenie wyniku z 1. rundy będzie bardzo trudno, bowiem wrocławianie, pomimo zajmowanego obecnie siódmego miejsca w ligowej tabeli z dorobkiem 39 punktów i pewnego udziału w meczach fazy play off, zapewne będą chcieli zrewanżować się MCKiS’owi za porażkę na własnym parkiecie. Początek meczu w Hali Sportowej MCKiS, przy ulicy Inwalidów Wojennych 18, o godzinie 16.00.

Do zakończenia fazy zasadniczej pierwszoligowych rozgrywek sezonu ligowego 2018/2019 pozostały trzy kolejki. Niewielka różnica punktów pomiędzy zespołami z miejsc 8-13 sprawia, że o ostatnie, ósme miejsce premiowane udziałem w play-offach, a także o lokaty 9-10, które pozwolą uniknąć udziału w meczach o utrzymanie, walka toczyć się będzie do ostatniej serii gier, która rozegrana zostanie 2 marca. Finisz pierwszoligowych rozgrywek zapowiada się więc interesująco, a każdy wywalczony na boisku punkt ważył będzie niezwykle dużo. Tym bardziej gorąco zachęcamy do wspierania naszej drużyny na „ostatniej prostej”, która zadecydować może o utrzymaniu w Jaworznie I ligi!!!