Już w najbliższy piątek, 24 lipca, kolejna odsłona kina plenerowego. Pierwszy seans udał się znakomicie. Obejrzeliśmy wtedy wspólnie “Naukę spadania”. Niestety, drugi seans z powodu deszczu trzeba było odwołać. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje organizatorom planów, to tym razem obejrzymy melodramat z 2010 roku pod tytułem “Wciąż ją kocham”. Piątkowe seanse rozpoczynają się o godz. 21.30.

W tym sezonie filmy wyświetlane są na plantach na terenie makiety kopalni Jacek Rudolf. Pierwszy seans cieszył się sporym zainteresowaniem jaworznian i mieszkańców okolicznych miast.

Kino plenerowe to świetny pomysł, a już w czasie pandemii to po prostu najlepsze rozwiązanie. Wiadomo, że mimo komarów, na świeżym powietrzu jest teraz najbezpieczniej. Mimo że przyszło sporo ludzi, to jednak wszyscy starają się zachowywać dystans względem innych – podkreśla Małgorzata Wilk z Jaworzna.

Widzowie doceniają też repertuar zaproponowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Na razie obejrzeliśmy komediodramat “Nauka Spadania” z Piercem Brosnanem.

Uwielbiam Pierca Brosmana, więc nie mogłam sobie odmówić dzisiejszego seansu. Specjalnie przyjechałam na ten film do Jaworzna, bo jestem z Mysłowic. Jakoś wcześniej nie udało mi się zobaczyć “Nauki Spadania” i cieszę się, że mogłam to nadrobić. W ogóle repertuar kina plenerowego wydaje mi się ciekawy. Pewnie jeszcze tu przyjadę – śmieje się Anna Kalinowska.

24 lipca na plantach zobaczyć można będzie romantyczną historię Johna i Savannah w filmie “Wciąż ją kocham”. Bohaterowie, mimo że pochodzą z dwóch różnych światów, to zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. W ich losy wdziera się jednak wielka historia i wojna rozdziela zakochanych. Scenariusz tego filmu powstał na podstawie powieści Nicholasa Sparksa “I wciąż ją kocham”.

Ostatnia z kinowych propozycji to film kostiumowy “Księżna”. Obraz został nagrodzony statuetką Satellite Awards. W roli głównej wystąpiła Keira Knightley. Aktorka wcieliła się w rolę Georgiani Spencer.

Tekst: GD

Zobacz także: