“Jak karnawał to zabawa – na kijach” – Marsz Nordic Walking w NIKO

W Klubie “NIKO” zabawa trwa. Tym razem w szalonych strojach na ulicach Byczyny pojawili się sympatycy nordic walkingu. II Karnawałowy Marsz Nordic Walking odbył się 20 stycznia.

Spotkanie rozpoczęło się energiczną, noworoczną rozgrzewką. Chociaż serca gorące to warto pamiętać o rozgrzaniu mięśni całego ciała. Im niższe temperatury na zewnątrz, tym więcej ruchu przed startem w marszu – wszyscy dali radę.

Czerwony Kapturek całą trasę przebył z koszykiem, nie wędrował jednak do babci, a do Klubu NIKO, aby wszystkich uczestników poczęstować słodkościami. W tym dniu odwiedziła nas Pipi Lansztrung, śnieżynki, księżniczki, kilku klaunów i wiele barwnych postali.

Uśmiechnięci, w przebojowych strojach ruszyli w trasę. Podziwiali piękne zimowe pejzaże w Byczynie. Z uśmiechem i śpiewem na ustach “kijkowcy” zatrzymali się na rynku, na wspólne zdjęcie przy byku. Trasa prowadziła z powrotem do Klubu NIKO, gdzie czekała owocowa herbata i aromatyczna kawa – a droga nie była prosta. Mróz, lód i ambitne stroje nie ułatwiały treningu. Wszyscy jednak deklarują, że pojawią się na kolejnej karnawałowej edycji chodzenia na kije. Mamy nadzieję, że razem z grupą Nord Walkers zaskoczymy wszystkich jeszcze nie raz. Pomysłów nam nie brakuje, zapraszamy na kolejne wydarzenia.

Karnawałowy Nordic Walking w Klubie KASZTAN

Także miłośnicy marszów z kijkami postanowili, na zaproszenie Klubu “KASZTAN” z Jeziorek, połączyć swoją ulubioną formę rekreacji z karnawałowym szaleństwem. Poprzebierani w kolorowe, niezwykle pomysłowe stroje, przemaszerowali ulicami kilku dzielnic Jaworzna, zachęcając mieszkańców do uprawiania tej całorocznej dyscypliny sportu.

Dla uczestników jasnym jest, że kije już dawno przestały pełnić rolę laski, a stały się nowoczesnym przyrządem do budowania siły i wytrzymałości.

Atmosfera jaka towarzyszy spotkaniom nordic walking w klubie, ładuje akumulatory tych wszystkich, którzy często chodzą z kijkami samotnie, a od czasu do czasu znajdują czas, by zrobić to wspólnie z innymi amatorami tego sportu. Klub Kasztan dziękuje wszystkim uczestnikom marszu za liczne przybycie, a sponsorom: pani Urszuli Palce i Radnemu Rady Miasta panu Mariuszowi Burczy za zorganizowanie posiłku regeneracyjnego.