W sobotę, 28 sierpnia, jaworznickie planty zmieniły się w kalifornijską plażę. Wszystko za sprawa ostatniego już w cyklu letnich pikników „Z Rodzina w plenerze”. Byli ratownicy, egzotyczne palmy, radosne uśmiechy i wiele atrakcji. Sprzyjała też pogoda.

Program imprezy był bogaty, a wiele spośród przygotowanych atrakcji adresowanych było do całych rodzin. Pracownicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu zadbali o to, by konkursy i zabawy były zróżnicowane. Dzięki temu udało się trafić w różne gusta i upodobania. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas sobotniego pikniku na plantach były zabawy taneczne dla dzieci i dorosłych, olimpiada sportowa i koło fortuny. Uczestnicy zabawy mogli się zmierzyć w rozmaitych konkurencjach. Najwięcej frajdy najmłodszym jaworznianom sprawiły zawody, które sprawdzały siłę ich mięśni. Chodziło o to, by jak najdłużej utrzymać się, wisząc na drążku. Kolejka do tej konkurencji zdawała się nie mieć końca. Rywalizujących o tytuł najwytrzymalszego, asekurowali ratownicy.

Animatorki dbały o rozrywkę najmłodszych uczestników sobotniego pikniku. Były biegi slalomem, bańki mydlane, malowanie kredą, rzuty do celu, zabawa w „Baba Jaga patrzy” i wiele innych. Radosne chwile uczestnicy chętnie uwieczniali na pamiątkowych zdjęciach w fotobudce. Pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jaworznie malowali buźki najmłodszych uczestników pikniku. Dzięki temu na plantach pojawiło się mnóstwo uroczych kotków, piesków czy motylków. Edukowali też wszystkich, jak dbać o zwierzęta. Chętni mogli wrzucić symboliczną kwotę do puszki, z której dochód przeznaczony będzie na potrzebujące zwierzaki. Ponadto Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie tradycyjnie prowadziła kreatywny kącik plastyczny dla najmniejszych piknikowiczów. Przy ich stoisku powstawały piękne, kolorowe obrazki.

Chętnych do udziału w zabawach nie brakowało | fot. Natalia Czeleń

Sobotni piknik na plantach był ostatnim z cyklu letnich imprez organizowanych pod hasłem „Z Rodziną w plenerze”. Wakacyjne pikniki odbywały się na Rynku, na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego Sosina, w GEOsferze i parku Podłęże. Imprezy były tematyczne. Uczestnicy bawili się podczas imprez utrzymanych w klimacie karaibskim, azjatyckim, meksykańskim czy kalifornijskim. Tylko jeden z pikników trzeba było przełożyć z powodu niekorzystnych prognoz pogodowych.

Cykl pikników organizowanych pod hasłem „Z Rodziną w plenerze” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem jaworznian. Dopisywała nam pogoda, humory i frekwencja. Tylko jedną z rodzinnych imprez musieliśmy przełożyć z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. Nasze pikniki okazały się doskonałą okazją do wspólnych spotkań jaworznian. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas – podsumowuje Sebastian Kuś, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Cykl rodzinnych pikników to element programu „Jaworzno mówi stop cyberprzemocy”, współfinansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

Natalia Czeleń

Bańki mydlane przyciągały najmłodszych uczestników pikniku | fot. Natalia Czeleń