Od paru lat, w marcu, scena Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej zamienia się w arenę zmagań gwiazd muzyki rozrywkowej, od wokalistów po instrumentalistów. Podobnie będzie i w tym roku. 9 marca odbędzie się 17 edycja konkursu “Mini Playback Show” – bardzo lubianego przez dzieci i młodzież, szczególnie przez przedszkolaków.

W zeszłym roku na scenie DK w Szczakowej zaprezentowało się ponad 270 uczestników. Z roku na rok, jak zauważają jurorzy, rośnie poziom tej imprezy, uczestnicy są bardzo dobrze przygotowani, sięgają po wyszukany repertuar, a na scenie kipią taką energią, że potrafią zarażać nią widownię.

Konkurs skierowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zadaniem każdego uczestnika jest imitacja śpiewu na bazie pełnego playbacku. Ponadto każdy występujący poprzez strój, choreografię i specjalną charakteryzację powinien przypominać prezentowaną gwiazdę lub zespół. Dopuszczalne jest użycie instrumentów muzycznych. Konkurs ten zawsze budził wiele emocji, nie trzeba tutaj wykazywać się talentem wokalnym, wystarczy mieć trochę odwagi, pozytywnej energii i samemu lub z pomocą rodziców przygotować charakteryzację naśladowanego wykonawcy.

Zgłoszenia należy kierować do Klubu Podłęże MCKiS-u do 2 marca 2018 r. Karta zgłoszeń i regulamin znajdują się na stronie: www.mckis.jaw.pl/mini-playback-show

Tekst: ES

Zobacz także: