Podczas realizowanej akcji letniej, dzieci z Domu Kultury w Szczakowej, Klubu “Szczak” i Klubu “Pod Skałką” w pierwszej kolejności rozpoczęły wakacyjną przygodę z Krakowem. W tym mieście jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Tym razem wybrano Klockoland. Kultowe klocki uwielbiane przez dzieci, jak i dorosłych, zapewniły doskonałą zabawę. Ciekawa i różnorodna wystawa robotów pozwoliła na wypróbowanie co raz to innych modeli. Robotami można było nie tylko dowolnie sterować, ale też w strefie warsztatowej zbudować wybrany model.

Wadowice były kolejnym przystankiem w naszej wakacyjnej podróży i stały się doskonałą okazja do poznania losów Ojca Świętego z czasów jego młodzieńczych lat spędzonych w Wadowicach. Nowa ekspozycja w przebudowanym Domu Rodzinnym Jana Pawła II to nowoczesna, multimedialna wystawa, która nie tylko pozwala poznać lub odkryć na nowo życie, działalność i nauczanie Papieża Polaka, ale też zabiera zwiedzających na spotkania z naszym ukochanym Ojcem Świętym.

W każdym razie, tutaj, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły i teatr się zaczął. I kapłaństwo się zaczęło…

Dlatego nie mogliśmy, nie zobaczyć tego miasta.

Nieco zmęczeni, ale pełni wrażeń, zadowoleni wycieczkowicze, późnym wieczorem, wrócili do Jaworzna. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas zaowocuje umocnieniem wzajemnych, koleżeńskich relacji, a zdobyta wiedza i nowe doświadczenia pozwolą iść do przodu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.