Na zakończenie rundy zasadniczej koszykarze MCKiS Jaworzno sprawili nie lada niespodziankę, zarówno sobie, jak i swoim kibicom, i pewnie niejednemu ekspertowi. Jaworznianie po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi od zdecydowanego lidera Grupy C – AZS’u AWF Mickiewicz Romus Katowice.

Akademicy, rządni rewanżu za porażkę w grudniowym starciu, od pierwszych minut rzucili się do szaleńczych ataków, z których sukcesywnie zdobywali punkty. Gospodarze potrafili jednak skutecznie odpowiadać rywalom i przez pierwsze 10 minut obserwować można było niezwykle zacięty pojedynek. Druga kwarta to ciąg dalszy agresywnej walki po obu stronach parkietu. Żadna z ekip nie mogła odskoczyć przeciwnikowi, a na tablicy wynik cały czas oscylował w granicach remisu. Na przerwę z 2 punktową zaliczką (39:37) schodzili zawodnicy MCKiS.

W trzeciej odsłonie jaworznickie tryby nieco się przycięły. Szarpane ataki nie przynosiły już łatwych punktów, a luźniejsza defensywa nie sprawiała żadnych problemów drużynie gości, którzy kończyli atak za atakiem. W efekcie trzecia kwarta wpadła na konto gości 34:20. Choć wydawało się, że taki obrót spraw przesądził już losy tego spotkania, to jaworzniccy koszykarze pokazali, że dla nich mecz kończy się dopiero w momencie ostatniej syreny. Przy 15-punktowej przewadze gości MCKiS odrodził się w ostatniej ćwiartce jak feniks z popiołów. Gospodarze zaczęli seryjnie dziurawić kosz przeciwników i dosłownie zamurowali dostęp do swojego kosza. Akademicy całkowicie zdezorientowani przebiegiem wydarzeń w czwartej kwarcie roztrwonili całą swoją przewagę, a po niezwykle nerwowej i ekscytującej końcówce to Sokoły mogły cieszyć się z ostatecznego triumfu 85:80.

Trzeba zaznaczyć, że była to dopiero druga porażka katowiczan i druga z zespołem MCKiS. Tym zwycięstwem Jaworzno wskoczyło na 7. lokatę w tabeli i w fazie play-off zmierzy się z zespołem KK Polonia Bytom. W tym sezonie z drużyną Polonii jaworznianie grali ze zmiennym szczęściem, na parkiecie rywala odnieśli zwycięstwo 72:59, natomiast przed własną publicznością ulegli bytomianom 65:83. Choć forma MCKiSu jest w tych rozgrywkach falująca, to koszykarze z Jaworzna już kilkukrotnie pokazali, że są w tym sezonie w stanie wygrać z każdym. Ostatni mecz tylko to potwierdził.

MCKiS Jaworzno – AZS AWF Mickiweicz Romus Katowice 85:80 (21:18; 18:19; 20:34; 26:9)

MCKiS Jaworzno – Goldammer – 21; Dusiło – 17 (1×3); Dąbek – 11 (1×3); Grochowski – 11 (2×3); Boryka – 9 (1×3); Lemański – 8 (2×3); Brzozowski – 4 (1×3); Roszkowski – 4.

Pierwsze spotkanie pierwszej rundy play-off z drużyną KK Polonia Bytom, w serii do dwóch zwycięstw, rozegrane zostanie na terenie rywala 23 marca, w hali sportowej “Na Skarpie” przy ul. Modrzewskiego 5. Drugi mecz zaplanowano na 30 marca,  godz. 17.00 tym razem w Jaworznie, w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Ewentualne trzecie starcie odbędzie się 3 kwietnia ponownie w Bytomiu.