W czwartek 22 lutego w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym rozegrano czwartą edycje Ligi Minisiatkówki Klas Sportowych Dziewcząt. W turnieju udział wzięły cztery szkoły: SP 5, SP 7, SP 10 i SP 16, a rywalizacja obejmowała zawodniczki z klas czwartych, klas piątych oraz klas szóstych. O godzinie 9.00 swoje zmagania rozpoczęły zawodniczki klas czwartych, które walczyły w “dwójkach”, a do turnieju przystąpiło 16 drużyn.

Po zaciętych meczach w fazie finałowej zwycięstwo odniosły zawodniczki z SP 16 I – Pola Dąbrowska, Julia Janczy, (Natalia Moszkowicz).

Drugą lokatę zajęły dziewczyny z SP 7 I – Oliwia Żak, Emilia Siedlarz, (Nadia Połętek), a na najniższym stopniu podium stanął zespół z SP 5 I – Jarząbek Martyna, Gzik Nikola. Tuż za strefą medalową znalazły się reprezentantki SP 7 II – Antonina Kłosowska, Lena Kasperczyk, (Aleksandra Rejdych).

O godzinie 11.00 na parkiet wybiegły zawodniczki klas piątych, które rywalizowały w “trójkach”. W turnieju wzięło udział 12 drużyn ( po 3 drużyny z każdej szkoły).

Ostatecznie na najwyższym stopniu podium znalazła się drużyna SP 16 I – Aleksandra Karpik, Maja Bartyzel, Anna Adwent, stopień niżej stanęły zawodniczki SP 10 I – Aleksandra Truś, Magdalena Hanisz, Julia Miga, (Michalina Hazuka). Miejsce trzecie należało do SP 7 I – Daria Gierek, Martyna Guca, Emilia Westenholc, a tuż za podium znalazły się reprezentantki SP 7 II – Anastazja Pigoń, Agnieszka Kozdroń, Zuzanna Waliczek, (Amelia Zawada).

Na koniec około godziny 13.00 zmagania rozpoczęły klasy szóste, które tradycyjnie już rywalizowały w “czwórkach”. Do turnieju zgłoszono 5 ekip (2 z SP 7, 2 z SP 16, 1 z SP 5). Zwycięstwo w najstarszej kategorii wiekowej odniosły zawodniczki SP 16 I – Aleksandra Knapik, Julia Obertyn, Ewelina Kopeć, Karolina Kronenbach, (Blanka Karweta). Drugie miejsce zajęły SP 7 I – Martyna Junik, Julia Frączek, Oliwia Romanowska, Klara Szymczyk, (Weronika Rakowiecka). Na trzecim miejscu ukończyły turniej reprezentantki SP 16 II – Aleksandra Darkowska, Hanna Kałuża, Karolina Bober, Wiktoria Seweryn, (Zuzanna Wrona, Magdalena Fidzińska). Czwarte miejsce przypadło SP 5 I – Weronika Szewczyk, Weronika Warzecha, Emilia Zięba, Lidia Malinowska, (Oliwia Jaromin, Julia Dobosz).

Cztery najlepsze zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Wyniki czwartej edycji:

klasy czwarte (“dwójki”):
miejsce I – SP 16 I – Pola Dąbrowska, Julia Janczy, (Natalia Moszkowicz) – 16 pkt (do klasyfikacji generalnej ligi)
miejsce II – SP 7 I – Oliwia Żak, Emilia Siedlarz, (Nadia Połętek) – 15 pkt
miejsce III – SP 5 I – Martyna Jarząbek, Anastazja Dębska, (Nikola Gzik) – 14 pkt
miejsce IV – SP 7 II – Antonina Kłosowska, Lena Kasperczyk, (Aleksandra Rejdych) – 13 pkt
miejsce V – SP 5 II – Aleksandra Bożek, Kalina Woś, (Iga Rusinek) – 12 pkt
miejsce VI – SP 16 II – Julia Rapacz, Klaudia Woch, (Maja Drabiec)- 11 pkt
miejsce VII – SP 16 III – Paulina Mróz, Oliwia Niechaj, (Kinga Chrabąszcz) – 10 pkt
miejsce VIII – SP 5 III – Alicja Jabłko, Julia Palian, (Lena Wożniak) – 9 pkt
miejsce IX – SP 10 II – Alicja Kłosowicz, (Oliwia Nowak, Patrycja Gajer)- 8 pkt
miejsce X – SP 7 III Amelia Ziętek, Julia Michalik – 7 pkt
miejsce XI – SP 10 I – Sara Zelek, Aleksandra Kołodziej – 6 pkt
miejsce XII – SP 16 IV – Zuzanna Cierpich, Oliwia Wiśniowska, (Bogna Borowska) – 5 pkt
miejsce XIII – SP 7 IV – Liliana Gałecka, Oliwia Koszowska, (Jagoda Olszyńska) – 4 pkt
miejsce XIV – SP 10 III – Michalina Woźnińska, Martyna Dziurowicz, (Roksana Rusin) – 3 pkt
miejsce XV – SP 5 IV – Kiara Ryś, Łucja Strojniak, (Zofia Dołęgowska) – 2 pkt
miejsce XVI – SP 10 IV – Wiktoria Gładysz, Maja Kowalska – 1pkt

klasy piąte (“trójki”):
miejsce I – SP 16 I – Aleksandra Karpik, Maja Bartyzel, Anna Adwent – 16 pkt
miejsce II – SP 10 I – Aleksandra Truś, Magdalena Hanisz, Julia Miga, (Michalina Hazuka) – 15 pkt
miejsce III – SP 7 I – Daria Gierek, Martyna Guca, Emilia Westenholc – 14 pkt
miejsce IV – SP 7 II – Anastazja Pigoń, Agnieszka Kozdroń, Zuzanna Waliczek, (Amelia Zawada) – 13 pkt
miejsce V – SP 10 III – Martyna Drabik, Weronika Lorek, Julia Kawala, (Julia Radko) – 12 pkt
miejsce VI – SP 10 II – Zuzanna Pawlik, Kornelia Pulchny, Klaudia Majda, (Maja Kieszek) – 11 pkt
miejsce VII – SP 7 III – Julia Mucha, Natalia Dylewska, Martyna Dziadurska, (Natalia Kuś) – 10 pkt
miejsce VIII – SP 5 II – Iza Ćwiklińska, Karolina Bagińska, Dahlia Konopko, (Weronika Guchowska) – 9 pkt
miejsce IX – SP 16 III – Wiktoria Gruszczyńska, Magdalena Łatak, Klaudia Dębska, (Julia Sosin) – 8 pkt
miejsce X – SP 5 I – Patrycja Najdek, Patrycja Zimoląg, Wiktoria Krupa, (Zuzanna Sekuła) – 7 pkt
miejsce XI – SP 16 II – Izabela Miłowicka, Emilia Grześkowiak, Julia Filipczyk, (Agata Grzesik) – 6 pkt
miejsce XII – SP 5 III – Oliwia Duda, Martyna Lina, Emilia Lenart, (Martyna Jabłońska) – 5 pkt

klasy szóste (“czwórki”):
miejsce I – SP 16 I – Aleksandra Knapik, Julia Obertyn, Ewelina Kopeć, Karolina Kronenbach, (Blanka Karweta) – 16 pkt
miejsce II – SP 7 I – Martyna Junik, Julia Frączek, Oliwia Romanowska, Klara Szymczyk, (Weronika Rakowiecka) – 15 pkt
miejsce III – SP 16 II – Aleksandra Darkowska, Hanna Kałuża, Karolina Bober, Wiktoria Seweryn, (Zuzanna Wrona, Magdalena Fidzińska) – 14 pkt
miejsce IV – SP 5 I – Weronika Szewczyk, Weronika Warzecha, Emilia Zięba, Lidia Malinowska, (Oliwia Jaromin, Julia Dobosz) – 13 pkt
miejsce V – SP 7 II – Emilia Bara, Daria Ciołczyk, Magdalena Cebula, Paulina Szulc, (Laura Orzeł, Weronika Cienciała) – 12 pkt

Klasyfikacja generalna szkół po czwartym etapie:

miejsce I – SP 16 – 446 pkt
miejsce II – SP 7 – 373 pkt
miejsce III – SP 5 – 275 pkt
miejsce IV – SP 10 – 233 pkt