W niedzielę 18 października cztery drużyny zainaugurowały rozgrywki JALPS. W pierwszym meczu, naprzeciw siebie stanęli zawodnicy PWK Team oraz CD Gibraltar. W czterosetowym pojedynku tylko w drugiej odsłonie zawodnicy CD potrafili nawiązać równorzędną walkę z PWK i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W pozostałych setach zespół PWK nie dał żadnych szans swoim przeciwnikom i wygrał całe spotkanie 3:1.

PWK Team – CD Gibraltar
3:1
(25:8; 23:25; 25:13; 25:19)

W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny PWK Junior Team oraz Aqua Team, który był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Niespodzianki nie było, a Aqua w trzech setach odprawił z kwitkiem ekipę PWK Junior.

PWK Junior Team – Aqua Team
0:3
(6:25; 8:25; 16:25)

Wszystkie spotkania tradycyjnie rozgrywane w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Kolejne mecze zgodnie z terminarzem odbędą się w niedzielę 25 października od godziny 15.00.
Na parkiecie zobaczymy BCC : Chill Volley oraz Tauron : HFN Volley.