Pięć medali, w tym jeden złoty i cztery brązowe, zdobyli badmintoniści z jaworznickiego Klubu Sportowego „Wolant” na 42. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Badmintonie.

Zawody odbywały się w zeszły weekend (od 4 do 6 czerwca) w jaworznickiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Do rywalizacji przystąpiło 238 zawodników. – Mistrzostwa były bardzo emocjonujące i, jak oceniają gracze, zostały zorganizowane na wysokim poziomie. Pojawiły się nawet głosy, że organizatorowi przyszłorocznej edycji trudno będzie podnieść poprzeczkę. Za rok mistrzostwa odbędą się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie – komentuje Dariusz Opatrzyk, prezes i zawodnik KS Wolant.

To właśnie ten jaworznicki klub, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, zorganizował tegoroczną imprezę dla najlepszych polskich badmintonistów.

Pan Dariusz wziął udział w mistrzowskiej rywalizacji i wywalczył brązowy medal w grach mieszanych w kat. 40+. Jego partnerką była Justyna Herman z ULKS-u Lotka z gminy Olsztyn. – Graliśmy z mocnymi przeciwnikami, ale dzięki dobrej współpracy udało się nam wywalczyć miejsce na podium – stwierdza jaworznicki zawodnik.

Trzy pozostałe brązowe krążki zdobyła Maria Rzeźniczek. Jaworznianka wygrała w kat. gier pojedynczych w grupie wiekowej kobiet 60+, w kat. mieszanej, też 60+ (partnerował jej Jacek Osadnik z STB Energia Lubliniec), i w deblu kobiet 55+ (zagrała w parze z Krystyną Cielecką).

Mistrzynią Polski w grach mieszanych w kat. 35+ została Beata Białek. Grająca od 27 lat zawodniczka walczyła na mistrzostwach w parze z Rafałem Hawlem z CT Arena Hawel Academy Poznań. – Okazał się świetnym partnerem, który bardzo dobrze mnie wybraniał – zaznacza Beata Białek. – To mój pierwszy złoty medal na mistrzostwach Polski seniorów. W swojej kolekcji mam też złoty krążek, wywalczony dwa lata temu w parze z Dariuszem Opatrzykiem na mistrzostwach Polski Nauczycieli i Trenerów – wspomina. Pani Beata już myśli o udziale w mistrzostwach Europy.

W wakacje jaworzniccy badmintoniści, zarówno ci dorośli, jak i ci młodsi członkowie Wolanta, wezmą udział w obozach sportowych, na których podszkolą się przed kolejnym sezonem.
Jesienią jaworznicki klub zaprosi graczy na dwie inne, cykliczne już imprezy – Mistrzostwa Jaworzna w badmintonie im. Mirosława Ciołczyka i Grand Prix w grach podwójnych.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Beata Białek z Rafałem Hawlem na najwyższym stopniu podium | fot. Andrzej Pokuta