W Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży Jawor każdy ma szansę, by pochwalić się swoim talentem.

Organizatorzy (Miejskie Centrum Kultury i Sportu, MDK) przekonują, że sześć festiwalowych kategorii pozwoli na start wielu zdolnym jaworznianom. W tym roku festiwal odbędzie się już po raz dziewiętnasty. Czasu na podjęcie decyzji co do startu nie zostało wiele.

Do wtorku, 12 marca, zgłosić się muszą chętni do udziału w przeglądach teatralnym i tanecznym. Zrobić to należy, przesyłając kartę zgłoszeń na adres mailowy: jawor@mckis.jaw.pl.

W środę, 20 marca, mija natomiast czas zgłoszeń do przeglądu form plastycznych, recytatorskich i wokalnych. Prace plastyczne o tematyce “Co nam w duszy gra – paleta uczuć i emocji” złożyć trzeba w siedzibie Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego (ul. Jagiellońska 3), a wokaliści i recytatorzy powinni wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: mdkjaworzno@onet.pl.

Pierwsze przeglądy w ramach XIX Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży Jawor 2019 rozpoczną się już w marcu. Na pierwszy ogień pójdą młodzi aktorzy. Przegląd teatralny odbędzie się w dniach 25 i 26 marca. Ten konkurs adresowany jest nie tylko do uczniów, ale i zespołów amatorskich, prezentujących formy teatru żywego planu i teatru lalkowego. Aktorzy zaprezentują się na deskach
sceny Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego.

Pozostałe przeglądy w ramach festiwalu odbywać się będą w Młodzieżowym Domu Kultury. Już 27 marca zaprezentują się tam młodzi tancerze. Organizatorzy wyodrębnili tu trzy kategorie wiekowe. 1 i 2 kwietnia odbędzie się przegląd wokalny. Udział wziąć mogą zespoły i soliści. Uczestnicy rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych, a wybrane utwory powinny być wykonywane w języku polskim.

Na 5 kwietnia zaplanowany jest przegląd form recytatorskich. Temat dla najmłodszej z kategorii (dzieci z klas I-III) to “Ponad światem” – fantastyka w literaturze, zaś starsi uczestnicy muszą zmierzyć się z zagadnieniem “Życia ukrytego w słowach” opartego na przykładach pochodzących z literatury polskiej.

8 kwietnia na scenie MDK zaprezentują się przedszkolaki. Ich występy będą wiązały się z tematyką ekologiczną. Koncert galowy zaplanowany został na 24 maja w Młodzieżowym Domu Kultury. Początek o godzinie 11.

Tekst: GD

Zobacz także: