Do zakończenia bieżącego sezonu Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej (JALPS) pozostały zaledwie dwie serie spotkań – półfinały i finały. W ubiegłą niedzielę (12 maja) poznaliśmy dwa zespoły, które obok Tauronu i Risera zameldowały się w najlepszej czwórce rozgrywek.

O godzinie 16.00 naprzeciw siebie stanęli zawodnicy PWK Team Sosnowiec oraz BCC. Było to jedno z najdłuższych i najbardziej zaciętych spotkań w całej historii JALPS!!! Po niezwykle wyrównanym, morderczym, pięciosetowym pojedynku w półfinale ligi zameldowali się ostatecznie zawodnicy BCC. Triumfatorzy mogli zakończyć ten mecz nawet w trzech setach, ale mimo niekorzystnego wyniku sosnowiczanie pokazali sporo charakteru i odwrócili jeszcze losy meczu w końcówce trzeciej partii. W tie-breaku młoda drużyna “zza miedzy” popełniła jednak za dużo błędów własnych i to właśnie BCC awansowało do półfinału.

W drugim meczu ćwierćfinałowym nie było aż tylu emocji. Zespół Volleybeer gładko rozprawił się z ekipą Tectum Lenensis, która mimo ambitnej postawy nie była w stanie sprostać lepiej dysponowanym katowiczanom.

PWK Team Sosnowiec – BCC 2:3  (23:25; 23:25; 27:25; 25:23; 18:20)

Tectum Lenensis – Volleybeer 0:3 (13:25; 22:25; 22:25)

Teraz przed nami mecze półfinałowe. Zostaną one rozegrane w niedzielę – 19 maja – a zestaw par prezentuje się następująco:

  • Riser Volley – BCC – o godzinie 17.00
  • Tauron Wydobycie – Volleybeer – 30 min po meczu nr 1

Mecze tradycyjnie rozgrywane będą w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18.