Za nami jedenasta kolejka zmagań Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Od początku rozgrywek amatorzy dostarczyli kibicom wiele emocji. W ubiegłą niedzielę na parkiet wyszły ekipy z drugiej grupy rozgrywek. Tego dnia jako pierwsi do pojedynku stanęli siatkarze z SALOS VOLLEY JAWORZNO, którzy obecnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli oraz ekipa LENENSIS – wicelider tabeli. Od początku tego spotkania na parkiecie było widać dominację wicelidera. LENENSIS bez problemów pokonał SALOS 3:0. Po krótkiej przerwie, po przeciwnych stronach siatki, stanęli zawodnicy PWK TEAM SOSNOWIEC i zespołu KLIMAKS. W każdym secie obie drużyny zacięcie walczyły o punkty. Jednak mecz, po wyrównanej grze, zakończył się wynikiem 3:1 dla drużyny z Jaworzna, która zajmuje teraz trzecie miejsce w tabeli. Następne mecze JALPS odbędą się w najbliższą niedzielę, 4 lutego, od godz. 15.00 w hali MCKiS na Osiedlu Stałym przy ul. Inwalidów Wojennych 18.

Na zakończenie rundy zasadniczej zostaną rozegrane trzy spotkania. Jako pierwsi na parkiet wyjdą zawodnicy BCC i LENENSIS. Następnie, 30 minut po zakończeniu pierwszego meczu, na boisko wybiegną siatkarze kolejnych drużyn. Lider rozgrywek RISER VOLLEY TEAM JAWORZNO zagra z drużyną KLIMAKS, a tuż po tym spotkaniu odbędzie się mecz pomiędzy SALOS-em a PWK TEAM SOSNOWIEC.

Drugi etap amatorskich rozgrywek ruszy 11 lutego. Faza play-off zostanie rozegrana w systemie pucharowym, według klucza zajmowanych miejsc w tabeli rozgrywek (1-8, 2-7, 3-6, 4-5). Wygrani zagrają o miejsca 1-4, natomiast przegrani o 5-8. Zespoły z miejsc 9 i 10 zagrają mecz o miejsce 9 w lidze.