Kolejne dwa spotkania Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej zostały rozegrane w niedzielę – 10 marca – w ramach 15. kolejki JALPS.

O godzinie 16.00 rozpoczął się pojedynek drużyny BCC z Amatorami. Mecz ten przyniósł wiele emocji, a sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Sety na przemian wpadały na konto raz jednej raz drugiej drużyny, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Więcej zimnej krwi w piątej partii zachowali zawodnicy BCC, którzy wygrali seta 15:6 i całe spotkanie 3:2.

W drugim meczu naprzeciwko siebie stanęli gracze PWK Team oraz Tectum Lenensis. Wynik końcowy nie dokładnie oddaje w tym przypadku wyrównany poziom tego spotkania. W każdym secie mieliśmy bowiem twardą i zaciętą walkę o każdy punkt a wynik rozstrzygał się dopiero w końcówkach partii. Te zdecydowanie lepiej rozgrywali siatkarze PWK Team i to oni sięgnęli po zwycięstwo 3:0.

BCC – Amatorzy 3:2 (25:19; 21:25; 25:15; 17:25; 15:6)

PWK Team – Tectum Lenensis 3:0 (25:22; 25:22; 25:20)

Następna kolejka spotkań JALPS odbędzie się 24 marca 2019 r., jak zawsze w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym, a na parkiecie zmierzą się standardowo dwie pary drużyn:

• BCC – PWK Team – godz. 16:00,
  • Riser Volley – Bizu Volley – 30 minut po meczu nr 1.

Aktualną tabelę oraz więcej informacji o Jaworznickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej można znaleźć TUTAJ.