Trenerka psów, Sylwia Bryniarska, przeprowadzi darmowe konsultacje treningowe dla właścicieli czworonogów. Skorzystać z nich będzie można w czasie Dnia Otwartego w ArtSferze w sobotę, 28 stycznia. Szkółka dla psów znajduje się w Jeleniu pomiędzy placem zabaw, a dzielnicowym rynkiem. Otwarcie o godz. 10. Obowiązują zapisy poprzez specjalny formularz na Facebooku ArtSfery.

– Początek roku to świetny okres na wprowadzenie zmian, a zatem i nowych, dobrych nawyków w naszym życiu z psem – przekonuje pani Sylwia.

Indywidualne, trwające około 30 minut, konsultacje u pani Sylwii mogą okazać się dobrym startem. Zaproszenie na konsultacje skierowane jest zwłaszcza do osób, które mają problemy w pracy ze swoim psem. – Jeśli w relacji z psem występują zgrzyty i tarcia, nie ma co liczyć na to, że problem sam się rozwiąże. Na spotkaniu omówimy konkretne problemy i podpowiem, jak je rozwiązać, na co zwracać uwagę – zdradza Sylwia Bryniarska.

Darmowa konsultacja będzie też okazją do ustalenia, czy nasz pupil jest gotowy na wzięcie udziału w profesjonalnym szkoleniu czy zawodach. Pierwszy cykl takich warsztatów rozpocznie się już w niedzielę, 29 stycznia, o godz. 10 i dotyczyć będzie tematu emocji w pracy z psem. – Stres jest integralną częścią naszego życia. Może on działać na nas motywująco, ale też powodować wycofanie. Dlatego warto wiedzieć, jak z nim pracować – przekonuje specjalistka. Słuchacze poznają m.in. mentalne aspekty pracy z psem z punktu widzenia zarówno człowieka, jak i psa, dowiedzą się, jak stres działa na nich samych, a także na ich pupila, oraz nabędą umiejętności, które pozwolą szybciej i skuteczniej przechodzić kryzysy oraz opanowywać silne emocje.

– Będziemy uczyć i wspólnie praktykować strategie oraz techniki, które przydadzą się w chwilach, kiedy nasze emocje są naprawdę ekstremalne – tłumaczy pani Sylwia.

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich właścicieli psów, a szczególnie tych, które często narażone są na stres. Zalecany jest w przypadku zespołów sportowych i wystawowych czy niepewnych siebie, lękliwych psów. Warsztat ma charakter teoretyczno-praktyczny, ale odbywać się będzie bez udziału psów.

Ten cykl szkoleń poprowadzą: Sylwia Bryniarska, trener psów oraz zawodniczka agility i handler, oraz Natalia Mucha, psycholog, seksuolog, terapeuta dzieci i młodzieży, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Pani Natalii na co dzień i w pracy towarzyszy biszkoptowa labradorka Amber, certyfikowany pies asystujący.

Sylwia Bryniarska w planach na najbliższe miesiące ma jeszcze kilka innych szkoleń. Zorganizuje też zawody m.in. Speed way, które zainicjowała w naszym mieście w ubiegłym roku. Psie wyścigi spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i psiarzy, którzy przyjeżdżali nawet z najdalszych zakątków Polski.

NC

Sylwia Bryniarska zachęca do dbania o relacje ze swoimi czworonożnymi pupilami
| fot. ACH Pets Photography Anna Cheba

Zobacz także: