Od prawdziwego, siatkarskiego dreszczowca zaczęli drugą rundę gier podopieczni Mariusza Syguły. W czternastej kolejce spotkań o mistrzostwo KRISPOL 1. Ligi, w niedzielne popołudnie (15 grudnia), siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu kolejny raz dokonali “niemożliwego” tym razem wygrywając z drużyną KFC Gwardia Wrocław 3:2, po podniesieniu się ze stanu 0:2!

Jaworznianie po dwóch pierwszych przegranych setach 16:25 i 17:25 w kolejnych odsłonach odrodzili się niczym przysłowiowy “feniks z popiołów”. Nasz zespół kolejny raz pokazał moc i charakter. W trzeciej partii niedzielnego meczu podopieczni Syguły dzięki znakomitej postawie Stajera i Błasiaka wypracowali sobie bezpieczną przewagę punktową i prowadząc już 17:12 nie dali sobie “wydrzeć” zwycięstwa. W secie czwartym nasza drużyna poszła za ciosem i nim wrocławianie zorientowali się co dzieje się na boisku przegrywali 14:17. Siatkarze MCKiS będąc na fali wznoszącej nie pozwolili gospodarzom na odrobienie strat i wygrali czwartego seta 25:22 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W piątej odsłonie dzielili i rządzili już tylko nasi siatkarze, a “królami parkietu” byli Karol Borończyk i Kamil Dębski. Zaskoczeni takim przebiegiem meczu wrocławianie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z jaworznianami w tie-breaku przegrywając go 8:15. Najlepszym zawodnikiem niedzielnego meczu wybrany został rozgrywający naszego zespołu Mariusz Magnuszewski.

KFC Gwardia Wrocław – MCKiS Jaworzno 2:3 (25:16, 25:17, 22:25, 22:25, 8:15)

W najbliższą sobotę – 21 grudnia – w piętnastej serii ligowych zmagań nasz zespół podejmie na własnym boisku drużynę KPS Siedlce. Mecz w Hali Sportowej MCKiS przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 rozpocznie się o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy !!!