W sobotę 12 czerwca, punktualnie o godzinie 10.00, marsz rozpoczęli uczestnicy VI Rajdu Nordic Walking w Ciężkowicach.

Tradycyjnie – start i meta zlokalizowane były pry ul. Zdrojowej, nieopodal rezerwatu przyrody “Dolina Żabnika”, przez który wiodła malownicza dziewięciokilometrowa trasa. Mniej zaprawieni w bojach mogli skrócić dystans i przejść odcinek mierzący osiem kilometrów.

W dzisiejszej wędrówce udział wzięło 157 pasjonatów Nordic Walking w różnym wieku. Oprócz prowiantu, wchodzącego w skład pakietu startowego, uczestnicy na mecie otrzymali pamiątkowe medale z rąk Wicemarszałka Dariusza Starzyckiego oraz radnych miasta Jaworzna Teresy Kondoszek i Mirosława Pieczary (pomysłodawcy i inicjatora marszu).

Podobnie jak w ubiegłych latach, pucharem wręczanym przez Wicemarszałka Dariusza Starzyckiego wyróżnieni zostali najstarsi (pan Adam Byrczek i pani Maria Białas) i najmłodsi (Tymoteusz Betel i Olga Musiorska) uczestnicy Rajdu.

Warto było zostać do końca, gdyż organizator przewidział quiz z cennymi nagrodami, wśród których były między innymi bony podarunkowe na zakupy w sklepie sportowym Decathlon, ufundowane przez firmę Łętowski Consulting.

Szczególne podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu Rajdu dla Ochotniczej Straży Pożarnej Ciężkowice i jej prezesa Roberta Tarska.

Imprezę z kijami zorganizowały stowarzyszenie “Mieszkańcy dla Ciężkowic”, Urząd Miejski w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Ochotnicza Strażą Pożarna w Ciężkowicach i NSZZ Solidarność TAURON Wydobycie Sobieski.

Więcej zdjęć można znaleźć TUTAJ.