Jaworzno znów znalazło się w czołówce prestiżowego rankingu. Tym razem chodzi o wydatki na inwestycje, które pokazują, jak szybko rozwijają się polskie miasta. W zestawieniu przygotowanym przez specjalistów z branżowego pisma „Wspólnota”, wśród miast naszego regionu, Jaworzno zajmuje drugą pozycję! Wyprzedzają nas tylko Gliwice, które są liderem zestawienia. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Tychy. Ranking zaliczył Jaworzno do elitarnego grona miast, które rozwijają się w błyskawicznym tempie. Trudno się dziwić wysokiej pozycji naszego miasta w podobnych zestawieniach. Wystarczy spojrzeć na Jaworzno, które zmienia się każdego dnia.

W niedzielę uroczyście otwarliśmy Velostradę. To pierwsza rowerowa autostrada w Polsce. O Jaworznie znów było głośno w ogólnopolskich mediach. Wkrótce działać zaczną wypożyczalnie miejskich rowerów. Już dziś po naszym mieście jeżdżą 23 autobusy elektryczne. Mamy też całą nowoczesną infrastrukturę potrzebną do tego, by elektryki mogły wozić pasażerów.

Co roku w mieście przybywa boisk, siłowni pod chmurką i placów zabaw. Modernizowane są parki. Przybywa też nowych miejsc przeznaczonych do wypoczynku i rekreacji. Wystarczy wspomnieć o parku kieszonkowym w centrum, arboretum czy parku angielskim, który powstanie w Starej Hucie. Zmienia się też Sosina. Tutaj realizowana jest olbrzymia inwestycja, która sprawi, że woda w zalewie będzie czysta, a wypoczynek nad Sosiną będzie jeszcze przyjemniejszy niż dotąd. W upalne dni tego lata tłumy najmłodszych jaworznian korzystały w wodnego placu zabaw.

W Jaworznie przybywa też nowych mieszkań. Te położone w osiedlu Sfera lokatorów znajdują na pniu. Trwa też ciekawa inwestycja przy ulicy Glinianej na Podwalu, gdzie stary pawilon zamienia się w nowoczesny wieżowiec z mieszkaniami i częścią usługową.

W ścisłym centrum miasta kończy się termomodernizacja i rozbudowa Hali Widowiskowo-Sportowej. Trwają też prace przy przebudowie przystanków i budowie zadaszonego parkingu dla rowerów.

Felieton: Grażyna Dębała

Zobacz także: