W naszym mieście uruchomiono kolejny klub dla seniorów. Jaworznianie w jesieni życia mogą teraz spotykać się także w Jeleniu, przy ul. Wiosny Ludów 1. Na uczestników czekają ciekawe i różnorodne warsztaty, spotkania tematyczne i mnóstwo innych propozycji. Klub działa w strukturach ATElier Kultury, a spotkania odbywają się w każdy czwartek w godz. od 10.30 do 12.30. – Naszym celem jest stworzenie przestrzeni przyjaznej dla osób starszych, które chcą spędzać wspólnie czas – mówi Małgorzata Letner-Melczyk, instruktorka grupy.

Zdaniem pracowników ośrodka integracja z rówieśnikami, udział w zajęciach i warsztatach, spotkania z ciekawymi osobami to skuteczny sposób, by zapomnieć o samotności, z którą często seniorzy muszą się mierzyć.

Na najbliższych zajęciach w klubie powstawać będą dekoracje świąteczne. Co ważne, każdy może pracować taką techniką, jaka najbardziej mu odpowiada. Będą to dekoracje z włóczki, wstążek, papieru. Seniorzy tworzyć będą również z materiałów czy przedmiotów z recyklingu.

– Nie zawsze trzeba kupować nowe rzeczy do tworzenia i do zabaw kreatywnych. Można też wykorzystywać to, co zazwyczaj wydaje nam się niepotrzebne – podkreśla Małgorzata Letner-Melczyk.

W klubie w Jeleniu nie brakuje też zajęć związanych z szeroko rozumianą profilaktyką. Końcem października u seniorów gościła Grażyna Herda ze Stowarzyszenia Amazonki, która zachęcała klubowiczki do dbania o zdrowie i samobadania się. Przeprowadziła też lekcję pokazową, dzięki której każda z pań poznała prawidłową technikę samobadania piersi. W planach jest również wizyta pielęgniarki, która wytłumaczy bywalcom klubu, w jaki sposób powinno się mierzyć poziom cukru. W przyszłym roku wystartuje nauka tańca. Odbędą się też spotkania tematyczne.

Czas spędzony w klubie w Jeleniu chwali sobie Irena Wielechowska. – Bardzo chętnie uczęszczam na te zajęcia. Moje koleżanki też są bardzo zadowolone. Choć na brak zajęć nie narzekam, bo od kilku lat prowadzę kabaret seniora przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniu, to zawsze milej jest spędzić czas w takim gronie – zdradza pani Irena.

Jeleniance bardzo podoba się różnorodność oferty, jaką zapewnia klub.

– Uważam, że są to zajęcia bardzo potrzebne i praktyczne. Wiele możemy się jeszcze od siebie wzajemnie nauczyć – podkreśla Irena Wielechowska.
W klubie są jeszcze wolne miejsca. Więcej szczegółów pod nr tel.: 32 762 91 44 wewn. 21.

Natalia Czeleń

Są jeszcze wolne miejsca na zajęciach w klubie seniora w ATElier Kultury w Jeleniu | fot. Natalia Czeleń

Zobacz także: