Meczem z TS Volley Rybnik ligowe zmagania w sezonie 2022/2023 rozpoczęli drugoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

W sobotnie popołudnie 1 października na własnym parkiecie podopieczni Tomasza Wątorka stoczyli długi i emocjonujący pojedynek z rybnickim zespołem. Rybniczanie zasłużenie wywieźli z Jaworzna cenny punkt, a przy odrobinie szczęścia mogli po końcowym gwizdku sędziego cieszyć się ze zwycięstwa. W drużynie gości bez wątpienia pierwsze skrzypce grał Jakub Kulig, który siał postrach w szeregach gospodarzy.

Jaworznianie wygrali pierwszą odsłonę sobotniego meczu 25 – 18 i…….zaczęli popełniać proste błędy w przyjęciu co skrzętnie wykorzystali przyjezdni. Podopieczni Wojciecha Kasperskiego najpierw doprowadzili do wyrównania w całym meczu wygrywając drugiego seta 25 – 20 by niespełna trzydzieści minut później objąć prowadzenie 2 – 1 po zwycięstwie w trzeciej partii 25 – 22.

W czwartym secie sobotniej konfrontacji obudzili się gospodarze. Punktował Strzeżek, swoje „dorzucił” jaworznicki blok i gospodarze wygrali seta numer cztery 25 – 18.

W decydującej, piątej odsłonie trwała twarda, męska walka punkt za punkt. Goście przegrywając już 12 – 14 doprowadzili do wyrównania 14 – 14 !!! Decydujące dwa ciosy wyprowadzili jednak jaworznianie i to oni mogli cieszyć się z wygranej 16 – 14, a w całym meczu 3 – 2.

W drugiej serii ligowych zmagań siatkarze MCKiS podejmować będą we własnej hali MKS Andrychów. To spotkanie odbędzie się w hali widowiskowo – sportowej MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 o godzinie 17.00 w sobotę 8 października.

MCKiS Jaworzno – TS Volley Rybnik 3 – 2 ( 25 – 18, 20 – 25, 22 – 25, 25 – 18, 16 – 14 )

MCKiS: Strzeżek, Krzystanek, Żeliński, Wojtaszkiewicz, Pietras, Czerwiński, Gepfert ( libero ) oraz Borończyk, Polok, Durski, Bąk, Gutt ( libero )

TS Volley: Jajus, Kukulski, Granieczny, Kulig, Kaczmarczyk, Stanienda, Skupień ( libero ) oraz Madej, Gardyan.