Ładowanie Wydarzenia

Parafia św. Wojciecha i Katarzyny wspierana przez MCKiS Jaworzno mają dla mieszkańców naszego miasta (oraz gości) przepis na aktywną sobotę. Wystarczy zgłosić się do udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym św. Michała Archanioła, który odbędzie się w sobotę 16 lipca b. roku w naszym mieście.

Wydarzenie to ma być nie tylko formą wakacyjnej atrakcji w naszym mieście, ale również poprzez jego organizację i udział będziemy mogli podziękować za poświęcenie służbom mundurowym, z racji tego iż święty Michał Archanioł jest Patronem m. in. Policji.

Jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku. W Jaworznie każdego roku przybywa miłośników tych jednośladów, a także pięknych tras i dróg rowerowych.

Każdy – tak młodszy jak i starszy może spróbować swoich sił i wystartować w tych zawodach – wystarczy tylko zgłosić się do imprezy i potem w dniu startu na miejscu potwierdzić swój udział. Jest to jakby trzecia kolejna edycja rodzinnych rajdów organizowanych wspólnie przez Parafię oraz MCKiS: w 2020 roku po raz pierwszy organizowany był Papieski Rajd Rowerowy z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II, potem w 2021 roku mogliśmy wziąć udział w Rajdzie Rowerowym Świętej Katarzyny z okazji wspomnienia Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W roku obecnym po raz trzeci rodzinnie wyjedziemy na trasę – dlatego już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy 16 lipca do startu w zawodach.

Harmonogram imprezy:
10.00 – 10.45 – potwierdzenie udziału uczestników w biurze zawodów na Rynku Głównym w Jaworznie,
11.00 – start z płyty Rynku
ok. 12.30 – finał wydarzenia na parkingu rowerowym “Pod Płaszczką” – obok Galerii Galena przy jaworznickich Plantach – posiłek plus konkursy

Uczestnicy mają do pokonania trasę o długości około 11 km, wytyczoną przez tereny miasta Jaworzna. Przebieg i tempo przejazdu są dostosowane do możliwości zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Rajd ma charakter rekreacyjny i pozbawiony jest znamion sportowej rywalizacji, jego celem jest wspólna dobra zabawa – dlatego zachęcamy szczególnie wszystkie rodziny. Uwaga limit uczestników – 150 osób dlatego nie zwlekajmy ze zgłoszeniem..

Zgłoszenie należy dokonać w formie elektronicznej na stronie -> TUTAJ  w terminie od piątku 1 lipca do czwartku 14 lipca b. roku (lub do wyczerpania zgłoszeń elektronicznych). W przypadku osiągnięcia przed 14 lipca wyznaczonego limitu uczestników panel zgłoszeń zostanie automatycznie zamknięty. W dniu imprezy możliwość ”dopisania” tylko w przypadku wolnych miejsc lub rezygnacji zgłoszonych wcześniej elektronicznie uczestników.

Szczegóły w regulaminie imprezy-> TUTAJ

Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział osoby niepełnoletniej-> TUTAJ

Każdy uczestnik otrzyma:
• Numer startowy;
• posiłek na mecie (na podstawie otrzymanego talonu)

Dodatkowo przewidziane są także atrakcyjne konkursy z nagrodami.

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się tą informacją ze znajomymi: