2023-04-02T00:00:00+02:00
Ładowanie Wydarzenia

W poniedziałek 8 sierpnia b. roku startują zapisy do pierwszej edycji Rajdu Nordic-Walking organizowanego w Jaworznie w dzielnicy Podłęże. Rajd, który odbędzie się w sobotę 27 sierpnia objęty została Honorowymi Patronatami Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta oraz Wicemarszałka Województwa Ślaskiego Dariusza Starzyckiego.

Jest to kolejna już impreza promująca zdrowy styl życia a w szczególności zachęcająca mieszkańców naszego miasta do aktywności oraz spędzenia sobotniego czasu na sportowo na świeżym powietrzu. Nie jest ważny tutaj czas czy szybkość marszu – Organizatorzy stawiają bardziej na rekreację i integrację zawodników, dla których przygotowano wiele fajnych atrakcji.

Start Rajdu zaplanowany jest na godzinę 10.00, a biuro zawodów, początek trasy i meta zlokalizowane będą przy Pasażu Handlowym ”Manhattan” na Podłężu (”Czerwony Manhattan”). Organizatorem Rajdu jest Stowarzyszenie Sportowe Akademia Boksu Roberta Gortata z p. Teresą Kondoszek na czele, a współorganizatorami Urząd Miasta w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Ochotnicza Straż Pożarna
w Ciężkowicach.

Na starcie Rajdu stanąć może w tym roku 200 miłośników spacerów z kijkami (taki obowiązujący limit uczestników zaplanowany jest przez Organizatorów), dlatego gorąco prosimy, aby nie zwlekać ze zgłoszeniami.. A trasa Rajdu jest ciekawa – prowadzi przez dzielnicę i Park Podłęże oraz jaworznicką ”Velostradę” – cały jej dystans wynosi około 6 kilometrów.

Zgłoszenia do Rajdu przyjmowane będą poprzez wypełnienie formularza przez osobę zainteresowaną na stronie internetowej https://zgloszenia.mckis.jaworzno.pl (panel zgłoszeniowy ”Rajd Nordic-Walking Osiedle Podłęże”) już od poniedziałku 8 sierpnia, a trwać będą do wyczerpania limitu zgłoszeń albo najpóźniej do czwartku 25 sierpnia. Można również zgłosić się w biurze zawodów w dniu imprezy, ale tylko jeśli będą dostępne wolne miejsca.

W dniu zawodów potwierdzać należy swoją obecność i odebrać numer startowy wraz z pakietem startowym (woda mineralna, ciastko i jabłko), a biuro otwarte będzie już od godziny 8.30. Przed startem – około godziny 9.50 zaplanowana jest rozgrzewka prowadzona przez instruktora Nordic Walking, a wyjście na trasę przewidziane na godzinę 10.00. Po dotarciu na metę każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Wyróżnieni zostaną także najstarszy i najmłodszy uczestnik imprezy

W Rajdzie prawo startu mają osoby, które ukończą 18 lat. Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą wystartować w rajdzie pod warunkiem podpisania przez rodzica/opiekuna prawnego (w biurze zawodów) lub przyniesienia ze sobą na miejsce stosownego oświadczenia o starcie dziecka na wyłączną odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego (dostępne także na stronie MCKiS).

Zapraszamy mieszkańców Jaworzna oraz wszystkich chętnych – spragnionych spokojnych przechadzek prowadzonych w sportowej ale przyjaznej atmosferze.

Wszelkie informacje można znaleźć w regulaminie imprezy dostępnym-> TUTAJ a także bezpośrednio u p. Teresy Kondoszek (tel.506-755-036) lub w Dziele Sekcji Sportowych MCKiS od 7.00 do 15.00 (tel. 32 745-10-30 wew. 80).

TUTAJ-> Zgoda rodzica lub opiekuna prawnego

Podziel się tą informacją ze znajomymi:

Przejdź do góry