Ładowanie Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie gorąco zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Szachowych Grand Prix Jaworzna. Impreza składać się będzie z dziewięciu cykli turniejowych, które z przerwą wakacyjną trwać będą od 25 lutego aż do 4 listopada 2022 roku, a po zliczeniu wszystkich punktów wyłonią najlepszych szachistów w naszym mieście.

Trzeci turniej odbędzie się w piątek 29 kwietnia, a kolejne etapy rywalizacji przewidziane są na następujące piątki: 20 maja, 3 czerwca, 24 czerwca, 30 września,  21 października i finałowy 4 listopada 2022 roku (terminy poszczególnych turniejów mogą ulec zmianie, ale każda zmiana daty czy godziny rozgrywek zostanie ogłoszona nie później niż tydzień przed planowanymi rozgrywkami na stronie www.mckis.jaw.pl).

Każde zawody rozpoczynać się będą tradycyjnie o godzinie 16.30., a miejscem zmagań będzie sala szachowa na pierwszym piętrze Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 (Jaworzno Centrum).

Celem zawodów jest popularyzacja oraz doskonalenie umiejętności gry w szachy, a także wspólne integrowanie środowiska dzieci, młodzieży i starszych zawodników. W ramach Grand Prix udział mogą brać wszyscy chętni, a zgłoszeń należy dokonać za pośrednictwem systemu chessarbiter.com najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem danego turnieju. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma obowiązku startu we wszystkich edycjach – do klasyfikacji liczyć się będą tylko wyniki z cykli, w których zawodnik startował.

Turniej zostanie rozegrany w jednej grupie (OPEN), w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12, do lat 14 oraz do lat 18. Sam udział w Grand Prix jest bezpłatny, od zawodników nie będzie pobierane żadne wpisowe! O miejscu w klasyfikacji generalnej decydować będzie suma zdobytych punktów w poszczególnych turniejach.
Wszelkich informacji w sprawach organizacyjnych Grand Prix udziela p. Jolanta Guzik (tel. 609-554-126). Jeszcze raz gorąco zachęcamy wszystkich miłośników i amatorów szachów do udziału
w tej ciekawej, cyklicznie już organizowanej przez MCKiS rywalizacji.

Szczegóły dotyczące zawodów, podział nagród oraz warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie Grand Prix.

 

szachy

Zobacz także:

Podziel się tą informacją ze znajomymi: