W trakcie realizacji

Dziecięca Jaworznicka Liga Mistrzów w Piłce Nożnej

Dziecięca Jaworznicka Liga Mistrzów w Piłce Nożnej to najnowszy sportowy projekt w naszym mieście, powstały z inicjatywy Zastępcy Prezydenta Miasta Jaworzna Pana Łukasza Kolarczyka. Dziecięca Liga Mistrzów to cykl 10 turniejów piłki nożnej rozgrywanych w dwóch rundach: jesienno/zimowej w halach sportowych MCKiS oraz wiosenno/letniej na obiektach piłkarskich miasta Jaworzna, a głównym celem projektu jest propagowanie idei fair play, popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz doskonalenie i rozwijanie umiejętności techniczno – taktycznych. Liga zainauguruje 22 października br., a rozgrywana będzie w kategorii wiekowej 2014 i młodsi. Projekt skierowany jest dla drużyn reprezentujących jaworznickie kluby piłkarskie. Każdy turniej zostanie przeprowadzony przez profesjonalną obsadę sędziowską.

Grand Prix Jaworzna w Szachach

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie gorąco zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji popularnej i kultowej już w naszym mieście imprezie sportowej, jaką jest Grand Prix Jaworzna w Szachach. Zawody składać się będą tradycyjnie z dziewięciu cykli turniejowych, które z przerwą wakacyjną trwać będą od 17 lutego aż do 17 listopada, kiedy to nastąpi ostatnia finałowa rozgrywka, a po zliczeniu wszystkich punktów wyłonimy najlepszych szachistów w naszym mieście.

Wystawa grafiki artystycznej Doroty Pamuły

Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS Grunwaldzka 80, Jaworzno

Wystawa „Spojrzenie wstecz” to część mojego dorobku artystycznego. Prace pochodzą z lat 1997-2001. Powstały w pracowni grafiki warsztatowej u profesora Eugeniusza Delekty na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z siedzibą w Cieszynie. Był to czas prób w różnych technikach graficznych takich jak: linoryt, sucha igła, akwaforta i kolografia. Prezentowane prace wprowadzały mnie w tajniki tradycyjnej grafiki warsztatowej, zapraszały do eksperymentowania i analizowania otaczającej nas natury. Uczyłam się notowania rzeczywistości za pomocą graficznego gestu, który wynikał z potrzeby tworzenia mojego postrzegania otaczającego nas świata. Zapraszam do moich biało-czarnych notatek z przeszłości – mówi Dorota Pamuła.