Przed uczniami województwa śląskiego niebawem ferie, które zatrą nieco w pamięci grudniowe święta. Dobrze jednak czasem wrócić wspomnieniami do magicznych bożonarodzeniowych chwil i grzać się ich ciepłem w mroźne wieczory. I taką właśnie pozytywną energię, zdolną do topienia smutków dnia codziennego, zapewnił słuchaczom III Wieczór Kolęd i Pastorałek.  25 stycznia w byczyńskim Klubie Niko wystąpili podopieczni instruktor Katarzyny Habowskiej i członkinie zespołu śpiewaczego BYCZYNIANKI.

Dzieci koła wokalnego zaprezentowały przed liczną widownią najpiękniejsze znane – i tej mniej znane również – kolędy i pastorałki. Mimo tremy, wszak dla niektórych był to pierwszy występ w życiu, zostali przyjęci bardzo radośnie a publika posiadająca specjalnie na tę okazje wydrukowane kolędniki, ochoczo pomagała w śpiewaniu.

Niespodzianką był popis gry na instrumentach muzycznych, szczególnie wiolonczela zrobiła na słuchaczach wrażenie, czego dowodem były głośne brawa.

Druga część wieczoru należała do – można śmiało rzec – profesjonalistek, czyli zespołu śpiewaczego BYCZYNIANKI. Panie przy akompaniamencie Dariusza Feca zaśpiewały znane bożonarodzeniowe pieśni we własnych aranżacjach, co wprawdzie uniemożliwiło wspólne kolędowanie, ale za to przeniosło w okolice wigilii i raz jeszcze pozwoliło poczuć zapach igliwia, barszczu z uszkami oraz kompotu z suszu.

Koncert zakończył się około godziny 19.00, pozostawiając miłe wspomnienia i wiele wrażeń, które pozostaną w sercach do następnego roku.