W sobotę 13 października odbyła się druga edycja Patriotycznego Biegu Crossowego w Rocznicę Powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Baza biegu zlokalizowana była na terenie OWR Sosina, a wymagająca 10 kilometrowa trasa prowadziła szutrowymi oraz leśnymi ścieżkami. Strategicznym sponsorem była firma Nowe Jaworzno Grupa TAURON Sp. z o.o. . Piękna pogoda i sprzyjająca aura przyciągnęła na start 163 uczestników, którzy aktywnie chcieli spędzić sobotnie przedpołudnie. Wśród uczestników znajdowali się głównie mieszkańcy Jaworzna oraz miast Górnego Śląska. Zgodnie z regulaminem bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 10.00. Podczas biegu prowadzona była klasyfikacja w dwóch kategoriach: mężczyzn oraz kobiet. Najszybciej naszą trasę pokonał Daniel Żurawik z czasem 35:58 min, reprezentujący PPI Systemy Grzewcze (Jaworzno).

Drugi linię mety przekroczył Mateusz Sprutta w czasie 37:13 min (Mysłowice), trzecie miejsce zajął Mariusz Kiljanz czasem 37:45 min (Jaworzno). Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Skalska – 40:55 min, Festiwal Biegowy w Krynicy (Bytom). Drugą lokatę zajęła Emilia Stańkowska – 41:46 min (Jaworzno), a na trzecim stopniu podium stanęła Jessica Szczyrba – 42:21 min Cross Sport Rybnik (Jaworzno). Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a na zwycięzców czekały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i udział w II Patriotycznym Biegu Crossowym w Rocznicę Powstania Polskiego Państwa Podziemnego !!!