Dziesięcioletni Igor Musiał z sekcji szachowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu zaliczył kolejny, świetny start w ważnych zawodach. Tym razem stanął na drugim miejscu podium Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach, które zostały rozegrane od 8 do 14 stycznia w Szklarskiej Porębie. Igor, po stoczeniu dziewięciu bardzo dobrych pojedynków, wyszedł zwycięsko z siedmiu, jeden zremisował, i to dało mu tytuł wicemistrza Polski w kategorii chłopców do lat 11.

Jedyną przegraną w tych zawodach jaworznianin zanotował z triumfatorem kategorii Krystianem Paszkowskim z Białegostoku. Chłopcy mieli identyczną liczbę punktów, a o miejscach na podium zadecydował bezpośredni pojedynek i rankingi szachowe zawodników.

To kolejny już medal mistrzostw Polski Igora, ale dzięki świetnemu występowi w Szklarskiej Porębie chłopiec zdobył też pierwszą kategorię szachową, co jest niewątpliwym sukcesem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę młody wiek jaworznianina.

Igor jest bardzo zadowolony, zresztą my też. Dodatkową niespodzianką było zdobycie tej pierwszej kategorii. Tradycyjnie na zawody z synem pojechał mąż. W Szklarskiej Porębie niespecjalnie były warunki do grania w piłkę, którą Igor uwielbia, ale za to w każdej wolnej chwili grali z kolegami w piłkarzyki – śmieje się Barbara Musiał, mama chłopca.

Kolejne zawody czekają Igora już na przełomie lutego i marca. W Chrustach w woj. świętokrzyskim rozegrane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10.

Tekst: Dawid Litka