W dniach od 8-14 stycznia bieżącego roku w Szklarskiej Porębie odbyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach. Turniej odbywał się systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry 90 minut dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie od początku partii.

Zawodnicy startowali podzieleni na pięć grup wiekowych: pierwsza kategoria – chłopcy i dziewczynki do lat 7, druga kategoria – osobno chłopcy i osobno dziewczęta do lat 9, trzecia kategoria – osobno chłopcy i osobno dziewczęta do lat 11, czwarta kategoria – osobno chłopcy i osobno dziewczęta do lat 13, piąta kategoria – osobno chłopcy i osobno dziewczęta 15-17 lat.

W turnieju wystartowało w sumie ponad 120 zawodniczek i zawodników z rożnych zakątków naszego kraju. Nasze miasto reprezentował zawodnik klubu szachowego MCKiS Jaworzno Igor Musiał, który walczył rewelacyjnie w kategorii chłopców do lat 11. W tej grupie wiekowej rywalizowało w sumie 20 zawodników, a Igor pokazał się na tych zawodach z wyśmienitej strony notując na dystansie dziewięciu rund aż siedem wygranych pojedynków, jeden remis i ponosząc tylko jedną porażkę. W sumie Igor zgromadził 7,5 punkta i dzięki temu zajął ostatecznie wspaniałe drugie miejsce zapewniając sobie srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski.

Notując tak dobre wyniki dodatkowo “zapisał” do swojego bilansu także zdobycie pierwszej kategorii szachowej, co jest niewątpliwie wielkim sukcesem zważywszy na młody wiek naszego szachisty. Warto też zaznaczyć, że do złotego medalu zabrakło bardzo niewiele: triumfator tej kategorii wiekowej Krystian Paszkowski z Białegostoku zgromadził identyczną liczbę punktów (7,5), a o jego wygranej zadecydował lepszy ranking oraz bezpośrednie starcie, w którym reprezentant Podlasia zanotował zwycięstwo. Uzupełniając obecność na podium Mistrzostw Polski na miejscu trzecim za wspomnianą wyżej dwójką zawodników zameldował się reprezentant Bełchatowa – Maciej Turowski (6 punktów), który zdobył tym samym brązowy medal.

Gratulujemy serdecznie Igorowi wielkiego sukcesu jakim jest zdobycie kolejnego już przecież medalu Mistrzostw Polski a także zdobycia pierwszej kategorii szachowej i już z niecierpliwością czekamy na dalsze występy naszego zawodnika, które dostarczą nam z pewnością wielu pozytywnych emocji.

Poszczególne partie naszego zawodnika:
runda 1: wygrana 1-0 z Marcinem Chmielewskim (Żary)
runda 2: wygrana 1-0 z Michałem Elnourem Abdallą (Bogatynia)
runda 3: przegrana 0-1 z Krystianem Paszkowskim (Białystok)
runda 4: wygrana 1-0 z Kacprem Karpiem (Jelenia Góra)
runda 5: wygrana 1-0 z Piotrem Butkiewiczem (Wrocław)
runda 6: remis 1/2-1/2 z Maciejem Turowskim (Bełchatów)
runda 7: wygrana 1-0 z Jakubem Błaszkiewiczem (Jelenia Góra)
runda 8: wygrana 1-0 z Hubertem Ziębą (Czermin)
runda 9: wygrana 1-0 z Piotrem Klejną (Wrocław)

Link do zawodów:
https://chessmanager.com/pl/tournaments/5976008259796992/results/9