Prace jaworznickich fotografów znów trafiły do zagranicznych magazynów i galerii. Ich autorami są utalentowani: Magdalena Hałas i Dariusz Golik.

Magdalena Hałas słynie z  kobiecych portretów, ale świetnie odnajduje się też w innej tematyce. Prace jej autorstwa zdobią najnowsze wydanie hiszpańskiego magazynu „Via Donna”. Jedno ze zdjęć z sesji „Into the wild” znalazło się również na okładce. Na zdjęciach widać modelkę Kamilę Fornalik. – Każda publikacja w magazynie to dla mnie ogromne wyróżnienie, zwłaszcza kiedy edytorzy decydują się wybrać mój edytorial na cover story – opowiada pani Magdalena.

Do stworzenia historii „Into the wild” autorkę zainspirowało magiczne miejsce, które odkryła przypadkiem. – Zachwyciłam się otoczeniem i od razu w mojej wyobraźni pojawiła się wizja na sesję kobiecą, której tematem będzie naturalne piękno, moc żywiołów i jedność z naturą – wspomina jaworznicka fotografka.

W grudniu Magdalena Hałas przygotowała także edytorial „Made myself mythical” dla magazynu wydawanego w Madrycie. – To z kolei wynik czystej improwizacji. Do sesji pozowała moja siostra, Kasia Hałas. Co jakiś czas spotykamy się w moim studiu fotograficznym i po prostu tworzymy, bazując tylko i wyłącznie na emocjach, które są w nas – zdradza artystka.
Jedno ze zdjęć wykonanych przez panią Magdalenę trafiło także na okładkę płyty Małgorzaty Wasiucionek i Sylwii Michalik.

Prace jaworznickiej artystki już wkrótce można będzie zobaczyć w naszym mieście. Wernisaż zaplanowano na czwartek, 19 stycznia, o godz. 18. Wystawę „Ile spotkań, tyle spojrzeń” przygotowano w galerii „Podcienie”, znajdującej się w Hali Widowiskowo-Sportowej (ul. Grunwaldzka 80), i będzie można ją podziwiać do 19 lutego. Otwarta będzie także podczas Koncertu Noworocznego, który odbędzie się w hali MCKiS 22 stycznia (niedziela). Uczestnicy koncertu będą więc mieli także okazję zobaczyć próbkę talentu jaworznianki.

Kolejne sukcesy ma swoim koncie również Dariusz Golik. Fotografie jego autorstwa bardzo często publikowane są na ogólnoświatowych stronach internetowych poświęconych profesjonalnej fotografii. Jego zdjęcia już po raz kolejny trafiły do galerii internetowej „Vogue Italia”. Strona włoskiego photovogue pozwala fotografom na całym świecie sprawdzić, czy ich prace znajdą przychylność włoskiej redakcji zajmującej się selekcją zdjęć do publikacji.

– Ostatnie ze zdjęć mojego autorstwa opublikowane na stronie, prezentuje finał sesji poślubnej w szwajcarskich Alpach ze szczytem Eiger w tle. Bohaterem pierwszego planu jest pan młody, który w oczekiwaniu na kolejkę górską spogląda na szczyt. Ta publikacja jest nie tyle sukcesem, ile miłym akcentem i docenieniem mojej pracy. Cieszy mnie to szczególnie, bo większość moich prac, które zostały tam opublikowane, przedstawia pary młode, a nie sesje modowe kojarzone z Vogue – mówi fotograf.

Dariusz Golik fotografią zajmuje się od 13 lat. W 2011 roku ukończył szkołę fotograficzną. Jest artystą i profesjonalistą. – Bardzo lubię wykonywać zdjęcia każdego rodzaju, ale głównie cenię sobie kontakt z ludźmi – zapewnia.

Fotograf z Jaworzna ma jeszcze wiele zawodowych planów i pomysłów do zrealizowania.

– Będę szukał nowych wyzwań. W planach mam prowadzenie warsztatów czy sprzedaż autorskich fotoobrazów – zapowiada fotograf.

Natalia Czeleń

Dariusz Golik zachwycił ciekawym kadrem z sesji poślubnej | fot. Dariusz Golik

Zobacz także: