Drugoligowi siatkarze MCKiS Jaworzno we własnej hali pokonali drużynę TKS Auto Partner Tychy 3:1, a spotkanie z ZAKSĄ przegrali w tie-breaku.

17 stycznia podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego rozegrali pierwszy w tym roku mecz na własnym parkiecie. Ich przeciwnikiem była drużyna zajmująca 5. miejsce w tabeli – TKS Auto Partner Tychy. W pierwszej partii goście mocną zagrywką odrzucili naszych zawodników od siatki i odskoczyli na kilka punktów. Jaworznianie nie potrafili zatrzymać przeciwnika, który dobrym atakiem “bombardował” nasze boisko. Przyjezdni zwyciężyli seta 25:23. Po ostrej reprymendzie, jakiej udzielił “Sokołom” trener i kilku zmianach na boisku jaworznianie odzyskali rytm gry i pokazali rywalom, kto rządzi na parkiecie. Wygrali seta do 16. Kolejne dwie partie potwierdziły dominację naszej drużyny, która “zaliczyła” kolejne sety do 23 i do 19.

Dwa dni później naszych zawodników czekał ciężki mecz na szczycie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. W pierwszym secie obie ekipy walczyły na przewagi, ale lepsi okazali się gospodarze (25:21). W drugiej partii oglądaliśmy walkę punkt za punkt, którą wygrali jaworznianie (26:24). Trzecia przebiegała według podobnego scenariusza i przyniosła “Sokołom” zwycięstwo (26:24). W kolejnej odsłonie gospodarze walczyli, by odrobić straconego seta, a jaworznianie nie wykorzystali kluczowych piłek, co dało wygraną ZAKSIE (26:24). O zwycięstwie decydował tie-break, który zakończył się wynikiem 15:12, a całe spotkanie 3:2 dla ZAKSY. MCKiS zarobił punkt, którego utrata kosztowała ZAKSĘ stratę fotela lidera na rzecz ekipy z Rybnika.

Na mecz pojechaliśmy bez dwóch libero. Bartek Schmidt nie trenował przed meczem z powodu choroby, czekamy też na powrót Karola Borończyka. Mimo to zabrakło nam niewiele, żeby zdobyć pełną pulę z bardzo silnym zespołem ZAKSY – komentuje Mariusz Syguła, kapitan drużyny.

Jaworznianie, z dorobkiem 39 punktów, zajmują trzecią pozycję w ligowej tabeli. W sobotę, 27 stycznia, podejmować będą Akademię Talentów Żory Jastrzębski Węgiel. Początek spotkania w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS o godz. 16.00.