W Ciężkowicach odbyły się obchody jubileuszu LKS-u „Ciężkowianka” Jaworzno. Klub świętował w sobotę i niedzielę (28 i 29 sierpnia) swoje 70-lecie oraz 75-lecie Zrzeszenia LZS. W ramach imprezy odbyły się też 23. Memoriał Jana Ciołczyka i VI Ciężkowicki Nordic Walking.

W sobotę na stadionie Ciężkowianki zagrali trampkarze i drużyny seniorów – klubu z Ciężkowic z KS-em „Zagórzanka” Zagórze. W niedzielę impreza została podzielona na trzy strefy, sportową, kulturalną oraz zdrowia i bezpieczeństwa.

W strefie sportu i rekreacji odbyły się dalsze mecze w ramach Memoriału Jana Ciołczyka. Turnieje pod patronatem honorowym Joanny Sekuły, senator RP, wygrały żaki Ciężkowianki i młodzicy Zagłębia Sosnowiec.

W finale graliśmy z Górnikiem Libiąż. Nie było łatwo, ale zwyciężyliśmy – przyznaje Dawid Ciepliński, kapitan drużyny z Sosnowca.

Odbyły się też piłkarskie zawody w kategorii open, w których rywalizowali m.in. strażacy i policjanci. Turniej wygrała drużyna LKS Fans, przed Szczakowianką i PSP Jaworzno.
Z Ciężkowic wystartował także rajd nordic walking. W spacerze z kijkami do Jeziorek i z powrotem wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Choć w połowie rajdu spadł ulewny deszcz, chodziarzom dopisywały humory. Najstarszy uczestnik, Tadeusz Kluczowski, i najstarsza uczestniczka, Zofia Jakubas, otrzymali puchary, ufundowane przez marszałka województwa śląskiego, Jakuba Chełstowskiego.

W drugiej strefie niedzielnej imprezy, na placu przed siedzibą Ciężkowianki, odbył się festyn rodzinny. Były atrakcje dla dzieci, jak np. malowanie kredą, zabawy w dmuchanym zamku. Wystąpiły zespoły śpiewacze Dobrzanki i Ciężkowianki, a także dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4. Goście obejrzeli też m.in. pokaz taneczny i popisy sportowców, siłujących się na rękę. Odbył się również wielobój rodzinny z nagrodami.

W zmaganiach w kategorii open grali m.in. strażacy i policjanci | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska

W strefie zdrowia i bezpieczeństwa czekali członkowie jaworznickiego PCK i policjanci.

W części oficjalnej zarząd Ciężkowianki wręczył, z okazji jubileuszu, odznaczenia najbardziej zasłużonym dla klubu działaczom, piłkarzom i sympatykom.

Złote odznaki „Zasłużonemu w rozwoju woj. śląskiego” zostały przyznane Wandzie Ciołczyk i Alojzemu Siemkowi, wieloletniemu wiceprezesi naszego klubu – podkreśla Janusz Ciołczyk, prezes LKS-u Ciężkowianka Jaworzno. – Wręczyliśmy też odznaki dla zasłużonych działaczy LZS-u. Dostali je Marcin Pieczara i Mariusz Pawelec. Zostały też przyznane honorowe odznaki zrzeszenia LZS, Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz odznaczenia Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów – wymienia.

Marsz nordic walking wystartował po godz. 13 | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska

Klub zaprasza już na kolejne imprezy. W sobotę, 11 września, zorganizuje, wraz z PM nr 4, festyn z okazji Narodowego Dnia Sportu. W niedzielę, 12 września, odbędzie się na boisku przy stadionie miejskim przy ul. Krakowskiej 8, piłkarski Memoriał Mirosława Ciołczyka, zawodnika klubu z Ciężkowic i dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Turniej młodzików wygrało Zagłębie Sosnowiec | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska