Do rozegrania został ostatni, finałowy turniej, który odbędzie się w piątek 3 grudnia b. roku w sali szachowej HW-S przy ul. Grunwaldzkiej 80. Wtedy też po zakończeniu zmagań nagrodzeni zostaną najlepsi szachiści, którzy zgromadzili najwięcej punktów w całym cyklu Grand Prix. Dodatkowo oprócz kategorii OPEN nagrody otrzymają także najlepsi juniorzy do lat 8, 10, 12 oraz 14.

Do tej pory sklasyfikowanych zostało aż 80 szachistów, którzy z większą bądź mniejszą obecnością zanotowali już punkty do końcowego rankingu. Na chwilę obecną po ośmiu rozegranych cyklach na pozycji lidera pewnie z zapasem punktowym prowadzi Maciej Malik (łącznie 53,5 punkty na koncie). Drugą pozycję zajmuje Jolanta Guzik (45,5 punkta), a na najniższym stopniu podium plasuje się Jacek Stachańczyk (40,5 punkta), który jednak ma tylko „oczko” przewagi nad kolejnymi dwoma zawodnikami (Bogdan Łysik, Wiesław Kmak – po 39,5 punkta).

Tym samym rywalizacja do końca zapowiada się niezwykle emocjonująco a każdy zdobyty punkt może okazać się bezcenny. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników szachów – start ostatnich zmagań – godz. 16.30.

 

TUTAJ-> TABELA GRANDPRIX