Trwa zacięta rywalizacja w Grand Prix Jaworzna w Szachach. W piątek 28 września została rozegrana siódma edycja zawodów. Impreza odbywa się w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18, gdzie startujący zawodnicy walczą o dopisanie kolejnych punktów niezbędnych do zajęcia wysokich miejsc w ostatecznym rozrachunku. Ponieważ całe Grand Prix składa się z dziewięciu cykli udział w każdym turnieju jest bardzo ważny, a absencja choćby w jednym z nich może spowodować spory spadek w klasyfikacji generalnej.

Rozgrywki toczą się systemem szwajcarskim, a tempo gry poszczególnych edycji i rywalizacja w nich toczy się naprzemiennie: albo P’10 – 10 minut na zawodnika na dystansie 7 rund, albo 3+2 na dystansie 9 rund. W zmaganiach mogą brać udział wszyscy chętni i nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich edycjach – do klasyfikacji zaliczone są wyniki z tych cykli, w których zawodnik startował – udział w zawodach oczywiście jest bezpłatny. Turniej rozgrywany jest w jednej grupie (OPEN), w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8do lat 10, do lat 12 i do lat 14.

Siódma edycja

Zwycięzcą siódmej, ostatniej edycji został po emocjonującej walce Piotr Siedliński, który pewnie dopisał do swego rozrachunku 6 punktów za ostatni piątek. Tyle samo “oczek” i drugie miejsce zdobył Kazimierz Zowada, a na miejscu trzecim z 5 punktami zmagania ukończył Stanisław Stachańczyk.

Najlepszym juniorem okazał się Bartosz Musiał (3,5 punkta), a w klasyfikacji zawodników bez kategorii bezkonkurencyjny okazał się Zvonko Grzetic (3,5 punkta). W sumie w ostatniej edycji rywalizowało na szachownicach 25 zawodników.

Do końca pozostały nam już tylko dwie edycje zmagań. Kolejna szansa na punkty zaplanowana jest na piątek 19 października – miejsce gry bez zmian: hala Osiedle Stałe, start godzina 16.30. Wszelkie szczegóły dotyczące turnieju można zasięgnąć bezpośrednio u p. Jolanty Guzik (tel. 609-554-126) oraz na stronie internetowej www.jksz.mckis.jaw.pl.

Klasyfikacja GRAND PRIX po 7 edycjach oraz punkty zdobyte w poszczególnych edycjach: TUTAJ

Zobacz także: