Znamy już wyniki zmagań po pierwszej edycji szachowych Grand Prix Jaworzna, które w piątek 17 lutego rozpoczęły się w sali szachowej Hali MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 w Centrum. Przy szachownicach rywalizowało w tym dniu aż 55 zawodników, którzy przybyli na zawody głównie z Jaworzna, ale też i ościennych miejscowości (m.in. Rybnik, Katowice, Chrzanów, Ruda Śląska, Imielin, Dąbrowa Górnicza, Bieruń Stary czy Bytom). Impreza staje się coraz bardziej popularna i atrakcyjna wśród szachistów z naszego miasta i regionu i z roku na rok cieszy się rosnącą frekwencją.

Zgodnie z regulaminem turniej prowadzony jest tradycyjnie w formule dziewięciu cykli rozgrywkowych, które zakończą się ostatnim finałowym starciem w listopadzie i po zliczeniu wszystkich punktów wyłonią najlepszych szachistów w naszym mieście. W zmaganiach mogą brać udział wszyscy chętni i nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich edycjach — do klasyfikacji zaliczone będą wyniki z tych cykli, w których zawodnik startował. Udział w zawodach oczywiście jest bezpłatny. Turniej rozgrywany jest w jednej grupie (OPEN), w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12, do lat 14 oraz do lat 18. Dla zwycięzców – zgodnie z regulaminem – po finałowych zmaganiach przewidziane są nagrody. W roku ubiegłym po raz pierwszy też jeden z turniejów czerwcowych odbył się „na zewnątrz” na terenie Parkingu Rowerowego Płaszczka przy jaworznickich Plantach obok Galerii Galena i być może po wcześniejszym ogłoszeniu i w tym roku uda się zorganizować majowe lub czerwcowe zawody „na powietrzu ”. Zawody odbywają się w piątki, start gier o godzinie 16.30 a daty poszczególnych zawodów na ten rok są ustalone (17.02., 24.03., 28.04., 19.05., 9 i 23.06., 22.09., 20.10. i finał 17.11.)

Na chwilę obecną po pierwszym cyklu na pozycji lidera „usadowił się” triumfator dwóch poprzednich Grand Prix Maciej Malik, który w piątek zdobył 9 punktów i odniósł komplet zwycięstw na szachownicach. Drugą pozycję aktualnie zajmuje Piotr Piesik (8 punktów), a na najniższym stopniu podium plasuje się Igor Musiał (6,5 punktu). Tyle samo „oczek” ugrał czwarty w tabeli Jacek Stachańczyk, a potem już kilku następnych zawodników będzie z pewnością „gonić” czołową czwórkę. Ponieważ do rozegrania pozostało jeszcze aż 8 edycji turniejowych wydarzyć się może tutaj absolutnie wszystko, ale z pewnością do samego końca zmagań zapowiadają nam się wielkie emocje. Kolejny turniej zaplanowany jest już na piątek 24 marca i już dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników tej królewskiej dyscypliny. Start o godzinie 16.30 w sali szachowej Hali MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 (Centrum).

Wszelkie szczegóły dotyczące turnieju można zasięgnąć bezpośrednio u Jolanty Guzik (tel. 609-554-126) oraz na stronie internetowej MCKiS Jaworzno.

Klasyfikacja Generalna po I edycji znajduje się TUTAJ

Regulamin Grand Prix dostępny TUTAJ

Zobacz także: