Za nami już dwa turnieje tegorocznej edycji szachowych Grand Prix, które od lat cieszy się dużą popularnością fanów tej gry. W zawodach inaugurujących tegoroczne rozgrywki (1 marca) do rywalizacji przystąpiło 28 szachistów, w drugim turnieju (29 marca) do walki stanęło 26 miłośników królewskiej dyscypliny.

Zwycięzcą pierwszych zawodów, prowadzonych tempem P’10, został – po interesującej walce – Kazimierz Zowada, który zgromadził 6 punktów. Miejsce drugie z 5,5 punktami na koncie zajął Jacek Stachańczyk, tyleż samo “oczek” i miejsce trzecie dla Jolanty Guzik. Kolejni szachiści też dobrze się zaprezentowali i z pewnością włączą się do walki o końcowy triumf – Zbigniew Kądziołka i Karol Pinkas zanotowali 5 punktów, a szósty Jan Karweta 4,5. Świetnie zaprezentowali się też młodzi szachiści MCKiS – Natalia Pluta zajęła siódme miejsce (4 punkty), Dawid Falkowski był dziewiąty, a Igor Musiał jedenasty (obaj po 4 punkty).

W drugim turnieju bezkonkurencyjny na szachownicach był Jacek Stachańczyk, który pewnie zgarnął 8 punktów do klasyfikacji generalnej i objął w niej prowadzenie, z 13 w sumie punktami na koncie. Druga pozycja w turnieju (7,5 punktu) i również awans w “generalce”, na pozycję wicelidera tabeli, dla Jolanty Guzik, trzecie miejsce podczas tych zawodów i dopisane 6,5 puntów dla Karola Pinkasa (obecnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej – razem 10,5 punktu). Dotychczasowy lider Kazimierz Zowada tym razem ukończył rywalizację na miejscu piątym (6 punktów) i obecnie w klasyfikacji zajmuje pozycję trzecią (razem po dwóch rundach – 12 punktów). Czwarty był Jan Karweta (6 punktów i piąte miejsce w tabeli). Ponownie bardzo fajnie wypadła młodzież MCKiS – Igor Musiał (szóste miejsce i 5,5 punktu), Dawid Falkowski (siódmy – 5 punktów) oraz Natalia Pluta (dziesiąta pozycja – również 5 punktów).

Kolejna edycja turnieju zaplanowana jest na piątek 26 kwietnia (P’10, 7 rund), a odbędzie się tradycyjnie w sali fitness hali MCKiS (ul. Inwalidów Wojennych 18, Osiedle Stałe) – start godz. 16.30. Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie więc przypominamy, że każdy może spróbować swych sił w zawodach!

Wszelkie szczegóły dotyczące turnieju można zasięgnąć bezpośrednio u p. Jolanty Guzik (tel. 609-554-126) oraz na stronie internetowej www.jksz.mckis.jaw.pl. Szczegółowe informacje na temat systemu rozgrywek wraz z regulaminem imprezy można także znaleźć TUTAJ.