W ubiegłą sobotę – 22 grudnia – koszykarze MCKiS Jaworzno rozpoczęli rewanżową rundę II-ligowych spotkań, podczas której wszystkie mecze rozegrają przed własną publicznością. Przeciwnikiem podopiecznych Przemysława Bilińskiego, w pierwszym domowym meczu, był zespół MUKS 1811 Unia Tarnów, z którym w „rundzie jesiennej” jaworzanie wygrali 80:73.

Od pierwszego gwizdka każda z drużyn chciała narzucić własne warunki gry i kontrolować przebieg spotkania. Na nieszczęście MCKiSu to gościom szybciej udało się przejąć inicjatywę i to Unia uzyskała kilkupunktową przewagę. Stało się to głównie za sprawą ponownie słabszej skuteczności MCKiSu. Mimo dobrej gry ofensywnej i licznych pozycji rzutowych gospodarze nie mogli umieścić piłki w koszu. W efekcie, po dosyć nerwowych 10 minutach, to gości prowadzili 20:14.

Druga kwarta to wyrównana walka punkt za punkt. MCKiS-owi zdobywanie punktów przychodziło niezwykle trudno, dlatego jaworznianom nie udało się zmniejszać dystansu do rywali. Dodatkowo gospodarze w tym fragmencie gry stracili swojego podstawowego skrzydłowego Łukasza Majchrowskiego, którego kontuzja okazała się na tyle poważna, że nie wrócił już na parkiet. Do przerwy prowadzenie tarnowian 41:35.

W trzeciej ćwiartce gra MCKiSu zaczęła wyglądać lepiej, a przede wszystkim skuteczniej. Sokoły zbliżyły się do gości i toczyły wyrównany pojedynek. W końcówce tej części gry jaworznianie zostawili jednak za dużo swobody strzelcowi Unii Tarnów Jackowi Sulowskiemu, który w pojedynkę wyprowadził swój zespół na 11-punktowe prowadzenie. Na domiar złego rotacja Jaworzna uszczupliła się o kolejnego zawodnika. Tym razem uraz stawu skokowego wykluczył z dalszej gry kapitana Jacka Wróblewskiego.

W czwartej kwarcie rozpędzeni goście nie dali nadziei na zwycięstwo osłabionym jaworznianom, którzy znowu pudłowali na potęgę i nie byli w stanie zbliżyć się do Unii. Mimo zrywu MCKiSu w końcówce spotkania, to zawodnicy z Tarnowa cieszyli się ze zwycięstwa 81:73 po ostatnim gwizdku.

MCKiS Jaworzno – MUKS 1811 Unia Tarnów 73:81 (14:20; 21:21; 19:24; 19:16)

MCKiS Jaworzno: Grochowski – 21 (1×3); Goldammer – 11; Dusiło – 9; Roszkowski – 9 (1×3); Lemański – 5 (1×3); Brzozowski – 5 (1×3); Zawadzki – 5 (1×3); Biel – 4; Cepuchowicz – 3 (1×3); Wróblewski – 1; Majchrowski.

Kolejne spotkanie MCKiS rozegra po przerwie świąteczno-noworocznej – 6 stycznia (niedziela), o godz. 18.00, w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Przeciwnikiem MCKiS-u będzie zespół DAAS Basket Hills Bielsko Biała, z którymi Sokoły wygrały w I rundzie 80:77.