W czwartek 23 maja w Galerii Podcienie odbył się wernisaż fotografii Łukasza Grudnia, który prowadzi studio Fotograf na 4 łapy. Wystawę otworzyli: Marcin Miliński i Anna Wysocka z działu Promocji i Informacji Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, którzy na co dzień sprawują opiekę nad galerią.

Jaworznianin fotografią zwierząt zajmuje się od 5 lat i w tym czasie wykonał ponad 300 sesji zdjęciowych, a jego studio odwiedziło ponad 400 zwierzaków. Jak sam podkreśla – ważne, by zwierzak w studio czuł się swobodnie, a on sam, oprócz tego, że jest fotografem, stara się zostać przyjacielem swoich modeli.

W przestrzeni holu swoje stoisko ustawiło Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach – Fundacja Przystanek Schronisko, przedstawiciele zachęcali do adopcji zwierząt, opowiadali o codziennej pracy i dzielili się swoim doświadczaniem.

Kolejną atrakcją był pokaz posłuszeństwa psów, które poprowadziła Anna Wierzbicka i Agnieszka Górko z Centrum Zwierzęcych Spraw SZUMAK.

Wystawę odwiedzać można do 5 czerwca w godzinach otwarcia Hali.

Organizatorzy zapraszają już na kolejną wystawę w ramach działalności Galerii PODCIENIE. 3 lipca o godzinie 18 w holu Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się wernisaż fotografii Gabrieli Bartosik – Zapraszamy!

Zobacz także: