8 lipca odbył się w Szczakowej festyn rodzinny “W rocznicę Grunwaldu”. Organizatorem wydarzenia był Prezydent Miasta Pan Paweł Silbert, Miejskie Centrum Kultury i Sportu – Dom Kultury w Szczakowej oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna.

Uczestnicy niedzielnej uroczystości pod najstarszym pomnikiem w mieście związanym z grunwaldzkim zwycięstwem polskiego oręża złożyli kwiaty, a następnie w barwnym korowodzie przy dźwiękach orkiestry wraz z Towarzystwem Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego ruszyli z pocztami sztandarowymi na plac przed dom kultury, gdzie zaplanowana była rozrywkowa część festynu.

Festyn grunwaldzki wpisał się w projekt “Aktywnych dzielnic” czyli cykl pikników, festynów i koncertów w poszczególnych osiedlach, odbywających się w ramach programu “Jaworzno Wspiera Rodziny”.

W uroczystościach wzięli udział: Prezydent Miasta Paweł Silbert, I Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Anna Lichota, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, jaworznickich stowarzyszeń, reprezentacje szkół- Zespołu Szkół nr 3, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, harcerze Harcerskiego Kręgu Seniorów oraz mieszkańcy miasta.

Zebranym zaprezentowały się zespoły śpiewacze Jaworznianki i Szczakowianki oraz chórzyści chóru “Sokół”, Bractwo Rycerskie Ziemi Jaworznickiej, Kompania Gryfitów z Krakowa, a także Osada Słowian. W programie imprezy przewidziano liczne atrakcje dla dzieci, które prowadzili pracownicy MCKiS i MBP.

Dla wszystkich chętnych przewidziany był poczęstunek w postaci świeżego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Występ duetu Dariusza Feca i Magdaleny Poloczek zagrzewał publiczność do tańca.

Zobacz także: