W sobotę, 18 maja odbędzie się w Szczakowej XVIII Festyn Elżbietański. Organizatorzy: Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz parafia św. Elżbiety Węgierskiej przygotowali mnóstwo atrakcji. Partnerem przedsięwzięcia jest Garbarnia Szczakowa.

Tradycyjnie już podczas festynu kupić można będzie specjalne, charytatywne cegiełki. Każda to koszt 10 złotych. Pieniądze, które uda się w ten sposób zebrać, wykorzystane zostaną jako dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci. Warto wesprzeć to dzieło, szczególnie, że spośród osób, które kupią cegiełki rozlosowane zostaną nagrody. Szczęściarz z Festynu Elżbietańskiego do domu wróci na nowiutkim rowerze.

W programie festynu, jak co roku, są propozycje dla całych rodzin, dzieci i dorosłych. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 10. Zabawa potrwa aż do wieczora. W programie jest między innymi rodzinna gra terenowa. Na tych, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami, czeka atrakcyjna nagroda. Wygrać można będzie tablet.

W ramach festynu odbędą się też koncerty zespołu DUAL oraz grupy Muzykanci, a także konkursy i gry rodzinne, występy zespołów tanecznych i śpiewaczych. Chętni będą mogli spróbować jazdy konnej i wypróbować możliwości quada. Trzeba jednak mieć własny kask. Na smakoszy czekać będą stoiska gastronomiczne.

O godz. 15.00 odbędzie się turnieju tańca regionalnego. W tym roku tańcząc „Polkę” można wygrać dwuosobową pielgrzymkę do Lourdes.

Zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju tańca regionalnego podczas XVIII Festynu Elżbietańskiego – start o godz. 15:00. W tym roku tańcząc „Polkę” można wygrać dwuosobową pielgrzymkę do Lourdes.

Zgłoszenia par tanecznych trwają do soboty 18.05 u ks. Marka (tel. 509-619-176) i w zakrystii, lub w dniu festynu obok sceny o godz. 14.00.  

Wracamy do tradycji, kiedy sąsiedzi śpiewali piosenki oraz uczestniczyli w zabawach tanecznych i tak budowali wzajemne relacje i zaufanie. Zapraszamy małżeństwa, dzieci wraz z rodzicami, nieprofesjonalnych tancerzy, którzy przygotują się do zatańczenia polki i zaprezentują taniec podczas festynu. Najbardziej roztańczone pary otrzymają nagrody – zapowiada ks. Józef Gut, proboszcz parafii św. Elżbiety Węgierskiej.

O godzinie 18.00 w kościele św. Elżbiety Węgierskiej odprawiona zostanie msza święta.

Tekst: Grażyna Dębała

plakat-festyn-elżbietański