Zimowe szaleństwo dobiegło końca, a dzieci zadowolone wróciły do szkoły. Powodów do zadowolenia miały mnóstwo, bo przez całe ferie w Klubie Niko było gros atrakcji dla małych i większych.

Pierwszy tydzień zimowej przerwy rozpoczął się spotkaniem integracyjnym. Czas na zabawę poprzedzony był wspólnym ustaleniem zasad obowiązujących na zajęciach. Z gigantycznych klocków animacyjnych powstały wspaniałe zamki i fortece, a budowanie w grupach okazało się nie lada wyzwaniem.

Kolejne dni upłynęły równie interesująco, był basen, kino, a w krakowskim Klockolandzie uczestnicy konstruowali maszyny, zabawki i wcielali się w role nowoczesnych odkrywców nauki.

Na koniec w Teatrze Dzieci Zagłębia “feriowicze” obejrzeli przedstawienie “Zwierzęta Doktora Dolittle”.

Druga część zimowej laby minęła równie atrakcyjnie. Na warsztatach ceramicznych uczestnicy ulepili wspólnymi siłami ogromne kaktusy. Każde dziecko miało wyznaczone zadanie, jedni lepili kaktusowe kwiaty – inni łączyli je ze sobą.

zajęcia-z-glinyMuzeum Ognia w Żorach było kolejnym na feryjnej mapie punktem do odwiedzenia. Wraz z dziećmi z Klubu Kasztan mali artyście wzięli udział w warsztatach wykonywania świec, gdzie mogli samodzielnie zapoznać się z eksponatami, wykonać doświadczenia, przy których wykorzystywany jest ogień. Uczestnicy wycieczki rozpalali wirtualny ogień olimpijski i przez chwilę mogli wcielić się w rolę strażaka.

Ostatni dzień miał swój finał w kręgielni. Wszystkie drużyny uzbierały sporą ilość punktów, było mnóstwo radości ze “strikea” i wspólnej zabawy.

Akcja Zima w Mieście jest już wspomnieniem, lecz w Klubie Niko nadal można ciekawie spędzić czas.

Zapraszamy na wszystkie zajęcia, które odbywają się w klubach Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Nasi instruktorzy chętnie udzielą szczegółowych informacji na temat działalności.

Zobacz także: